Ověřené metody, jak snížit riziko křečových žil na minimum. Stačí udělat několik opatření

Postupem let se naše těla mění. Nepříjemnou změnou může být také vznik křečových a pavoučích žil. Jsou nepříjemné nejen vizuálně, ale bývají i velmi bolestivé a způsobují pocit těžkých nohou nebo otoky. Odhaduje se, že až 50 % populace starší 50 let trpí křečovými žilami. K prevenci i úlevě od bolesti a potíží si lze pomoci i mnoha snadnými způsoby.

Ploché podpatky

Při vybírání bot se držte těch, které mají nízký podpatek. Podpatky vyšší než 3 centimetry podporují špatnou cirkulaci, která může způsobit poškození žil a zhoršení stavu vašich nohou.

Kompresní punčochy

Ukázalo se, že kompresní punčochy jsou velmi účinné v boji s křečovými a pavoučími žilkami. Tyto punčochy pomáhají zlepšit krevní oběh, když zrovna člověk nemůže držet nohy vzhůru.

Jablečný ocet

Zkuste na postiženou oblast po dobu 20–30 minut umístit gázu nebo hadřík namočený v jablečné octu. Ten pomáhá zlepšit krevní oběh a snížit otok nohou.

Studené sprchy

Studené sprchy jsou rychlou a snadnou úlevou. Chlad stahuje žíly a může způsobit, že se budete alespoň na nějakou dobu cítit lépe a zmizí otoky i bolesti.

Nedávejte si nohu přes nohu

Když si někdo zkříží nohy, výrazně zpomalí a zkomplikuje jjich krevní oběh. Myslete tedy na to, abyste takto neseděli a dejte svým nohám prostor, aby v nich krev mohla snadno a bez problémů proudit.

Zákaz alkoholu a kouření

Vyvarujte se alkoholu a přestaňte kouřit. Tato dvě opatření zabrání nejen vzniku a zhoršování křečových žil, ale také se zbavíte dalších potíží a můžete účinně předcházet mnoha nepříjemným chorobám.

Volně padnoucí oblečení

Nošení volného oblečení podporuje správnou cirkulaci. Pevné džíny omezují pohyb krve a mohou dokonce způsobit zhoršení křečových a pavoučích žil.

Cvičení

U žen s BMI vyšším než 30 je třikrát větší pravděpodobnost vzniku křečových žil. Sledování tělesné hmotnosti a pravidelné cvičení může snížit riziko vzniku tohoto onemocnění.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthyandnaturalworld.com