Bojíte se znečištěného záchodového prkénka? Na veřejných toaletách na vás nebezpečí číhá jinde

Je všeobecně známo, že veřejné toalety jsou živnou půdou pro bakterie. Těmto místům se raději vyhýbáte, ale občas prostě musíte na veřejný záchod. Představte si, že jste v autě a chce se vám neuvěřitelně na záchod. Jakmile dorazíte na čerpací stanici, spěcháte na toalety, ale to netušíte, v jakém příšerném stavu budou. Mnozí z nás si pak na sedátko dají trochu toaletního papíru jako řešení k vytvoření bariéry mezi vaším pozadím a záchodovým prkýnkem.

Toaletní papír vám nepomůže

To se může zdát být ideálním řešením. Ale nic nemůže být dále od pravdy, protože to rozhodně není nejúčinnější způsob, jak se bakteriím vyhnout. Ve skutečnosti to může být ten nejhorší způsob.

Bakterie se množí jinde

Záchodové mísy jsou navrženy velmi chytrým způsobem. Dlouhou dobu si většina lidí myslela, že záchodová sedátka jsou živnou půdou pro bakterie a další nečistoty. Záchodová sedátka však vzhledem ke svému tvaru a obzvláště hladkému povrchu zabraňují dalšímu šíření bakterií. Bakterie se navíc nemohou množit na holé pokožce, takže pouze kontakt se záchodovým prkýnkem není zas takovou katastrofou.

Toaletní papír je úplně jiný příběh

Na něm se bakterie snadno přichytí a mohou se tak snadno dostat až vám. To samé pak platí také pro vysoušeče rukou nebo veškeré kliky – přesně tato místa jsou živnou půdou pro bakterie, které si zde libují a čekají na svého dalšího hostitele. Proto je vhodné si vždy pečlivě umývat ruce a na jejich sušení použít klasickou papírovou utěrku. Víme, že to není zrovna ekologické řešení, ale pokud jste jednou za čas na veřejných záchodech, jistě se dá tento ekologický prohřešek odpustit.

Hygiena na prvním místě

Takže až budete příště nuceni použít špinavý záchod, dejte si pozor, co děláte. Toaletní papír může být ještě špinavější než záchodové prkénko samotné. Nezapomeňte vždy po použití toalety použít dezinfekci.

Úvodní obrázek: Unsplash, Zdroj: Thesun.co.uk