Pes si dobře pamatuje něhu a náklonnost. Fenka ušla málo uvěřitelnou vzdálenost, aby se opět setkala s lidmi, kteří se o ni postarali v nejhorších chvílích

Neuvěřitelný příběh toulavé fenky bez domova, která podnikla dlouhou cestu zpět za rodinou, která jí kdysi projevila laskavost. Ušla přes 160 kilometrů, jen aby postarší pár znovu potkala. Krásný příběh o tom, jak každý živý tvor potřebuje lásku a pamatuje si, pokud k němu někdo projeví náklonnost a dokáže, že má srdce na správném místě.

Vyhublá a březí v ulicích Argentiny

Starší pár jednoho dne na procházce potkal toulavou fenku, která, jak se ukázalo, neměla žádného majitele, a ještě ke všemu očekávala štěňata. Lidem se jí zželelo, bylo jasné, že ji v takovém stavu nemohou jen tak nechat na ulici. Zřejmě by ani nepřežila porod, jak byla slabá. Rozhodli se tedy, že ji zavezou k veterináři a ujmou se jí, dokud se její stav nezlepší a neporodí štěňata.

Pár o fenku pečoval, dokud bylo potřeba

Nechali ji ošetřit a pomohli po porodu pečovat o čerstvě narozená mláďata. Když byla již odstavena od matky, našly se pro ně nové milující domovy. Přestože si pár fenku, kterou pojmenoval Negrita, oblíbil, manželé si připadali příliš staří, aby se jí mohli ujmout. Proto zavolali svým přátelům žijícím v sousedním městě Jáchal a domluvili se s nimi, že si Negritu nechají.

Negrita věděla, kde je doma

O dva týdny později, kdy byla Negrita předána do jiného domova, však přátelé z Jáchalu volali, že se fenka ztratila. Hledali ji úplně všude, ale zmizela. Byli zoufalí, netušili, kam by mohla jít. Ona to však věděla moc dobře. Vydala se tam, kde poprvé v životě pocítila, co je to láska. Uplynul ještě nějaký čas, až se jednoho dne objevila u dveří staršího páru. Ušla přes 160 km zpět, aby se mohla opět setkat s lidmi, kteří k ní projevili něhu.

Negrita už zůstala

Dlouhá cesta ji vyčerpala. Polštářky na tlapkách měla odřené a plné boláků, byla žíznivá. Vypila celý kbelík vody a spala 24 hodin v kuse. Manželé dali vědět svým přátelům, že je Negrita u nich, ti se nabídli, že si pro ni přijedou, ale bylo jasno. Negrita zůstala u staršího páru, už se spolu nedokázali rozloučit. Našla konečně domov.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Minutouno.com