Papoušek a zachráněná koala sdílejí zamilovaný okamžik. Laská si nevybírá

Dva velmi nepravděpodobní společníci sdílejí něžné chvíle v australské přírodní rezervaci. Tento nesmírně dojemný okamžik zachytila ​​fotografka Grace Warmuth a díky tomu jej můžeme sdílet i s vámi. Na sérii fotografií pořízených v Mosswood Wildlife Sanctuary v jihozápadní Victorii se barevný papoušek přibližuje k roztomilé koale se zamilovaným úmyslem.

Zamilovaný nápadník

Lori duhový patří mezi jedny z nejkrásněji zbarvených papoušků. Jak už jeho jméno napovídá, jeho peří hraje všemi barvami a je to skutečně parádník mezi papoušky. Rád své barevné peří natřásá a dává na odiv. Přesto jeho nádhera nejspíš nestačila k tomu, aby si získal srdce roztomilé koaly. Když se lori pomalu přibližoval ke koale jménem Luther, nikdo netušil, že jeho záměr je tak romantický. Koala se na svého společníka nejprve příliš netvářila, ale po chvíli přeci jen svolila k tomu, aby se k ní papoušek přiblížil. Polibek od papouška byl skutečně nečekaný a zdálo se, že i koala jím byla trochu zaskočena. Nicméně přijala toto láskyplné gesto s grácií a vděkem.

Společný osud a sladký život v rezervaci

Oba zvířecí přátelé přitom sdílí těžký osud. Byli zachráněni z divočiny a přemístěni do rezervace, protože ve volné přírodě by nejspíš nepřežili. Koala Luther přišla před dvěma lety o matku a bez její pomoci by zůstala zcela jistě na pospas nelítostné přírodě. Naštěstí však byla včas nalezena a nyní má svůj nový domov v rezervaci. I papoušek lori byl nalezen náhodnými kolemjdoucími jako mládě a byl převezen na záchrannou stanici, kde jej ošetřovatelé doslova vypiplali. Nyní oba zachráněnci žijí spolu a užívají si život v přírodní rezervaci, kde jim nic nechybí. Mají zde dostatek potravy, ale také společnost dalších zvířat i lidí. Navíc zde mohou vytvářet přátelství, která by za jiných okolností asi nevznikla. Těžko říct, co se může vyklubat z tohoto nesmělého polibku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Animalsarelife.tv