Kakadu jako „supermáma“? Malý chlapec má v papouškovi nejlepšího ochránce i přítele na celý život

Bílý kakadu Marni byl dlouhou dobu miláčkem rodiny, ale v jednu chvíli se objevilo dítě, které mu sebralo veškerou pozornost a lásku. Tedy jen dočasně. Chytrý kakadu rychle zjistil, že mohou být s malým Rémim těmi nejlepšími parťáky, kteří se spolu výborně pobaví i podělí o pamlsky. A Marni navíc dohlídne, aby byl Rémi vždy v bezpečí. Příběh kakadua a malého Rémiho pravidelně dokumentuje maminka Grietje, která se nebojí se svými kluky vyrazit i na dovolenou!

Kdy už se vyklube vajíčko?

Ještě, než se vůbec malý Rémi narodil, kakadu Marni byl natěšený. Vždy se načepýřil a své majitelce chodil sedávat na rostoucí bříško. Nemohl se dočkat až se druhý ptáček narodí. Pečlivě se účastnil ultrazvukových vyšetření, kdy při každém pípnutí byl zvědavý, jak bude jeho nový kamarád vypadat. Však už byla připravená postýlka a další vybavení, celý byt doznal změn, aby mohl jeho bráška přijít. Jaké bylo ale Marniho překvapení, když se Rémi narodil a nejednalo se o jeho druha, ale o zcela jiného tvora, který se choval úplně jinak než malá ptáčata.

Probuzená žárlivost bere brzy za své

Proč má ten malý tvor tolik pozornosti? Proč já už nejsem předmětem láskyplných doteků, pusinkování a dalších intimností, a musím se dělit o vše s tím novým tvorem? Kakadu byl zmatený a bylo na něm vidět, že žárlí a je uražený, protože miminko mu sebralo veškerou péči, která byla do té doby poskytovaná výhradně jen jemu, velkému Marnimu. I přes prvotní nevraživost ale Marni brzy pochopil, že děťátko není nepřítel ani rival, ale super parťák, se kterým si může užívat spousty legrace. A dělí se dokonce o své jídlo, tak to je přece ten nejlepší kámoš!

Marni, kakadu velký

Marni je kakadu velký, tento druh se řadí mezi papoušky, a patří mezi největší s váhou až 1 kilogram. Rémi se navíc nemusí bát, že by šlo jen o krátkodobé přátelství, kakaduové totiž žijí průměrně 70 let, ale byly zaznamenány i případy, kdy se dožili tito ptáci až 100 let. „Je to tak přátelství na celý život,“ dodává Grietje, která podniká s malým Rémim i Marnim cesty nejen po rodné Belgii, ale nebojí se s nimi vyrazit i do ciziny.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com