Nadaná Veronika ovládla v pěti letech talentovou soutěž. Za takový hlas by se nemusel stydět kdejaký profesionál

Malá dívenka v národním kroji uprostřed širokého pódia v obrovské hale. Porota ani obecenstvo prozatím netuší, čím je 5letá Veronika Morska překvapí. Stačí, aby vzala do ruky mikrofon a naplno rozechvěla svůj hlas. Už po několika odzpívaných verších jsou všichni zajedno, Ukrajina právě odhalila v rámci hudební soutěže jeden z jejích největších talentů!

S pevným a odhodlaným hlasem

Už když se objeví malá křehká dívenka v ukrajinském kroji na scéně, je znát její odhodlanost a odvaha. Nemá vůbec strach z přísné poroty ani z publika, ke kterému stojí čelem. Není znát nervozita, o to více vyzní její překrásný hlas, který vůbec nezní jako od pětileté holčičky, ale spíše jako od vyzrálé teenagerky. Zpívá tradiční ukrajinskou lidovou píseň, kterou znají všichni, proto už v polovině vystoupení publikum vstává, tleská a zpívá s malou Veronikou.

Veronika je vítězkou dětské verze talentové soutěže

Dívka s andělským hlasem, jak ji hned překřtili dojatí porotci i nadšení novináři, nakonec talentovou soutěž ve verzi pro děti „Ukrajina má talent“ vyhrála. Není divu, její překrásný hlas a vystupování jsou uhrančivé a dokázala přesvědčit o svém talentu odbornou porotu i veřejnost, která může svým hlasováním výsledky odborných porotců ovlivnit. Veronika tak byla hvězdou ročníku 2017, ve kterém zvítězila. A nezůstala jen u této výhry, zúčastnila se i další talentové soutěže „The Voice Kids“.

Talenty, které nesmí zapadnout

V soutěžích, které se v národních verzích konají po celém světě, se často objevují dětské talenty, které ale mohou při nedostatku prostředků nebo možností zapadnout. Tisíce, někdy až miliony, zhlédnutí je pro ně skvělým startem jejich profesionální kariéry. K tomu, aby se staly tyto dětské hvězdy dospělými profesionály, však potřebují širokou podporu okolí i finance, protože vzdělání a rozvíjení talentu je velmi náročné.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com