Pár se rozhodl strávit dovolenou na cestách. Netušil ale, že na konci své cesty se vrátí domů s novým členem rodiny

Z výletu si lidé často přivážejí domů suvenýry. Ten, se kterým se však vrátili z desetitýdenní cesty Emily Trost a její přítel, jim za to však do konce života bude vděčný. Jejich zvláštním suvenýrem totiž není nic jiného, než smutné odhozené štěně, které díky nim získalo nový domov a milující páníčky, kteří o něj budou láskyplně pečovat. Dohromady je přitom svedla náhoda – nebo spíš osud? Z psího pohledu to tak určitě bude.

Osud je svedl dohromady

Během své cesty se Emily a její přítel zastavili na čerpací stanici v Montaně, aby doplnili nádrž svého vozu a nakoupili trochu zásob. Když se však vrátili ke svému automobilu, našli vedle jeho kola ležet mladého psa, který se zdál, jako by na ně čekal. Pár zpočátku předpokládal, že štěně patří někomu, kdo zastavil u benzinové pumpy a nepozorovaně vyklouzlo z vozu. Proto se začali ptát lidí v okolí, zda jim pejsek nepatří.

„Můj přítel a já jsme obcházeli lidi na čerpací stanici a ptali se, jestli pejsek není jejich. Chvíli jsme s ní čekali, zda se neukáže někdo, kdo by ji na místě zapomněl. Nikdo se ale neukázal, a zatímco jsme čekali, začínalo nám docházet, jak má špinavou srst plnou větviček a trnů. Začalo nám jí být líto,“ vzpomíná Emily Trost na první setkání se štěnětem.

Vezměte ji domů, prosila žena krmící toulavé psy

Po chvíli se setkali se ženou, která jim potvrdila, že se skutečně jedná o toulavého psa. Řidička, která se zastavila na benzínové pumpě páru sdělila, že sem pravidelně jezdí zdejší toulavé psy krmit a jejich štěně že je jedním z nich. Žena začala mladý pár prosit, aby si psíka vzali s sebou a adoptovali ho. Prý je to úžasný pes a zaslouží si dobrý domov. Ženiny prosby je obměkčily, a tak štěně naložili do auta s tím, že cestou najdou někoho, kdo by se o něj postaral. Když ale roztomilé štěně pohladili a podívali se do jejích oddaných očí, věděli, že se to nestane.

„Po několika minutách, co jsme s ní odjeli, jsme věděli, že s námi jede domů,“ řekla Emily, která psíka pojmenovala podle místa, kde ji našli, Montana.

Fenka nevěřila svému štěstí

Když se fenka Montana posadila na benzínce vedle Emilina vozu, nejspíš doufala, že jí majitelé dají něco k snědku a možná i trochu pomazlení. To, co získala, však bylo mnohem lepší: našla milující rodinu!.

„Ráno poté, co jsme ji našli, bylo nejlepší,“ vzpomíná Emily. „Probudila se s námi ve stanu, připlížila se k nám a s kňučením nám začala dávat psí polibky. Nejspíš byla opravdu překvapená, že tam druhý den jsme stále s ní. Pravděpodobně s ní dosud žádný člověk takhle dlouho nezůstal.“

Montana se svými novými lidmi dokončila jejich výlet po Spojených státech a vrátila se s nimi domů jako právoplatný člen rodiny. Během cesty se chovala způsobně, aby prokázala páru svůj vděk. Doma se pak seznámila s jejich ostatními psy a její dosavadní život se úplně změnil. A to jen díky tomu, že si ve správnou chvíli vybrala to správné auto.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: The dodo.com