Pejsek měl být utracen. Veterinářka ho však zachránil a on se jí dojemně odvděčil

Pořízením domácího mazlíčka na sebe bereme velkou zodpovědnost. Bohužel spousta zvířat nakonec skončí v útulku, protože ho nová rodina nezvládá, případně se nesnese s ostatními zvířaty nebo dětmi. Někdy se zvířata dávají do útulku proto, že jsou nemocná nebo zraněná a majitel se o ně nedokáže postarat. Pak je ale třeba vybrat ten správný útulek, protože některé z nich zvířata rovnou utrácejí.

Někdy je injekce jedinou možností

Samozřejmě je utracení někdy jedinou možností, jak zvířeti ulehčit trápení. Pokud trpí nevyléčitelnou nemocí a bolestmi bez šance na uzdravení, je takové řešení nejlepší. Útulky často ale utrácejí i zvířata, která nijak vážně netrpí, jsou pouze zraněná, a tedy téměř bez šance na adopci. To je pro útulky finanční zátěž, a tak se uchylují ke smrtící injekci.

Podobný případ se stal psovi Robinovi. Do útulku se dostal kvůli poraněné noze, o které si pracovníci mysleli, že je zlomená. Proto ho připravili na eutanázii. Jenže pouhých pět minut před provedením úkonu jeden z pracovníků zjistil, že noha není zlomená, pouze pohmožděná, a že pejsek bude brzy v pořádku. Vymohl si tedy zrušení eutanázie. A Robin se pracovníkovi odvděčil tím nejsladším objetím, jaké kdy v útulku viděli.

Robin našel nový domov

Robin miluje objetí. Vypadá při tom šťastně a spokojeně, hlavu pevně tiskne k hrudi člověka a dává mu najevo svou plnou oddanost. Není proto divu, že pouhý měsíc po přijetí do útulku si Robina adoptovala nová rodina. Jeho nová panička se zaručuje, že je o něj dobře postaráno a že je v dobrém slova smyslu rozmazlovaný. Samozřejmě mu dopřávají spoustu objetí a lásky.

V útulcích nekončí jen zvířata z rodin, kde už o ně nemůže být nadále postaráno. Mnohdy se do nich dostanou zachránění psi z ulice. Každý takový pes pak musí projít veterinárním vyšetřením, případným očkováním a odčervením, aby mohl být nabídnutý k adopci. Pokud mají štěstí, ujme se jich milující rodina, jako v případě Robina.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Pawsplanet.me