Čůrání při sprchování. Urologové osvětlili tabu ohledně močení během koupání

Močení ve sprše je rozhodně jedna z věcí, která je pro většinu lidí tabu. To ale neznamená, že to nikdo nedělá. Ve skutečnosti 76% lidí přiznalo, že močí ve sprše, což vede ke spoustě otázek. Především k jedné hlavní – je to v pořádku?

Raději použijte vlastní sprchu

Pokud močíte ve sprše nebo nad tím přemýšlíte, je nejlepší udělat to ve vlastní sprše, ne ve veřejné, což je skutečně něco nepřijatelného. Obecně je moč sterilní, protože neobsahuje žádné “živé” organismy, ale není tomu tak vždy, protože někdo může trpět infekcí močových cest. Moč by také mohla při své cestě ven zachytit nečistoty z konce močové trubice.

Co přesně moč obsahuje?

Podle toho, kolik tekutin přijmete, je asi 90% moči voda. Zbytek jsou soli a sloučeniny, které jsou odfiltrovány z vašeho těla. Tyto látky se mohou lišit na základě toho, co jste pili a jedli nebo jaké užíváte léky. Skutečnost, že moč je v podstatě jen voda s některými přidanými solemi, znamená to, že je velmi nepravděpodobné, že by došlo ke znečištění sprchy nebo odtoku. Moč je tedy pravděpodobně čistší než to, co si smýváte z pokožky během sprchování.

Moč jako antiseptikum

Pokud vás stále děsí myšlenka stékající moči po končetinách, není čeho se bát. Navíc máte-li na noze malou ranku, moč bude působit jako antiseptikum, vyhnete se infekci.

Sečteno a podtrženo je velmi nepravděpodobné, že by vám močení ve sprše ublížilo. Takže ať už to děláte z jakéhokoli důvodu, nemusíte se stydět, že občas svou sprchu použijete jako toaletu.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Health.com