Peklo jménem závislost. Proměna dívky, která po letech užívání drog nalezla cestu k zotavení

Spojené státy americké se nacházejí uprostřed krize v užívání opiátů. Více než dva miliony Američanů bojují se závislostí a každý den v zemi zemře více než 100 lidí na předávkování. V tomto trendu bohužel žádné šťastné konce nehledejme. A právě proto, když se přece jen objeví šťastný příběh, je třeba se o něj podělit.

Deníček závislého

Jamee Valet zveřejnila svůj neuvěřitelný příběh zotavení a transformace v jedné z facebookových skupin, jež by se mohla přeložit jako „deníček závislého“. Její příspěvek se okamžitě stal virálním a šíří se světem internetu jako lavina.

Příspěvek obsahuje dva obrázky

Na prvním byla Jamee před dvěma lety, kdy užívala pervitin, na druhém dnes, šťastná a veselá v promoční čepici a šatech. Titulek zněl jednoduše: „Jmenuji se Jamee a jsem uzdravující se závislá na heroinu a pervitinu. Tyto fotky dělí pouhé 2 roky.“ Ti, kteří příspěvek viděli, byli v šoku, jakou úžasnou změnou Jamee prošla. Více než 1 000 uživatelů ji zanechalo pod příspěvkem komentáře s gratulacemi.

Rozhovor, který může pomoci

Poté, co se Jameein příspěvek stal virálním, obrátil se na ní zpravodajský server Daily Mail a uskutečnil s ní rozhovor o jejím příběhu, o závislosti a uzdravení. Jamee uvedla, že již ve 13 letech začala kouřit marihuanu, vyrovnávala se tak s těžkým dětstvím. Brzy poté ale přešla i k alkoholu a v 15 letech byla závislá na lécích proti bolesti.

Po otřesném traumatu se závislost stupňovala

Její závislost na opiátech se stupňovala poté, co v 17 letech zažila otřesné trauma. Pilulky a alkohol už nestačily. Denně užívala drogy a její život se zcela vymkl kontrole. V 19 letech byla poprvé zatčena. Ve vězení se pokusila spáchat sebevraždu, ale strážníci ji zastavili. Po dvou dnech v kómatu slíbila sobě i své rodině, že se drog už ani nedotkne. Ovšem, jak to bývá, po pár dnech od propuštění z nemocnice znovu začala drogy užívat. Od té doby byla zatčena ještě šestkrát.

Zotavení je možné

Nakonec Jamee skončila v celoročním léčebném programu, kde také potkala svého současného přítele. Ještě po několika traumatech a pádech na dno získala Jamee lásku a podporu, které ji pomohly na její cestě k zotavení. Nyní je střízlivá více než rok a společně se svým přítelem a jejich dvěma psy žije život, jaký vždycky chtěla. Jameein příběh dokazuje, že bez ohledu na to, jak moc je člověk závislý, vždy existuje šance a cesta k uzdravení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Icepop.com