Pět nenáviděných záležitostí, kvůli kterým i zamilované ženy opouštějí své partnery

Jistě se kolem vás najde řada přátel, kteří se rozešli se svým protějškem, možná takovou situaci znáte i z vlastní zkušenosti. Někdy je rozchod pro okolí nepochopitelný, protože se slovy ostatních „přece měli tak rádi“. Co bývá nejčastější příčinou rozchodu párů, které znáte? Nevěra nebo vztah na dálku? Finanční potíže? Budete se divit, ženy se rozcházejí s muži i pro další důvody.

Samota a nedostatečná podpora

„Musím mít pocit, že mu na mě záleží a dává mi to také patřičně najevo.“ Tato věta značí, že ženy touží po pozornosti, povzbuzení a mužově podpoře v pracovním i osobním životě.  Ženy potřebují utěšovat v těžkých chvílích a podporovat ve svých cílech. Někdy se jedná o duševní, jindy o fyzickou podporu, ale stále musí věřit, že je tu někdo jen pro ně, kdo je dokáže docenit. V případě, že tomu tak není nebo je partner častěji nebo raději na cestách či v práci, nemají ženy důvod ve vztahu dále pokračovat.

Pocity nepřitažlivosti

„Jsem pro něj ještě dost přitažlivá nebo jde jen o sex jednou týdně?“ Ženy bývají nesmělé a co se intimity nemají dost sebevědomí, proto potřebují vědět, že je partner stále miluje a jsou pro něj sexy takové, jaké jsou. Z toho důvodu potřebují potvrzení lásky a vášně v podobě romantických gest nebo svádění. Když mají ženy pocit, že jde jen o sex, a ne o ni samotnou, často vztah nevydrží.

Rutina a nuda

„Nudím se.“ Dalším jistojistým zabijákem vztahu je rutina a nuda. Po čase se zaběhnuté činnosti začínají zajídat, vše probíhá den za dnem stejně a nedochází k obměnám o víkendech ani dovolené, to je cesta k rozchodu. Muž by měl umět ženu zaujmout, překvapit, hodí se příležitostná překvapení v podobě kina, večeře, vycházky nebo posezení u vody s překvapením v piknikovém koši. Stačí i malá gesta pro to, aby vztah nevyprchal, i méně zruční muži svedou připravit snídani do postele nebo natrhat kytičku lesních jahod a překvapit jimi svou drahou polovičku.

Kritika rodiny a přátel

„Umíš jen kritizovat moje příbuzné!“ Další věta, která předchází rozchodu jinak harmonického páru. Říká se, že rodinu si nevybíráš, proto není vhodné partnerčiny příbuzné neustále kritizovat nebo o nich negativně mluvit. Žena totiž začne svou rodinu podvědomě bránit, protože se obává, že si partner myslí to samé o ní. To platí i o přátelích, které by neměl partner nepřetržitě pomlouvat nebo shazovat. V opačném případě si totiž žena bude připadat na míle vzdálená od svého milého, a proto také ze vztahu při věčné kritice blízkých odejde.

Bez uznání a docenění

„Ignoruje mě, raději se dívá na televizi, než aby se mnou mluvil.“ Často mívají ženy pocit, že nejsou svými partnery dost uznávány nebo doceněny. Partner je nevnímá, když hovoří, a raději sleduje svůj telefon nebo televizi. Na této bázi vztah fungovat nemůže, žena musí být se svým partnerem dostatečně propojená, jinak nemá důvod nadále ve vztahu setrvávat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Powerofpositivity.com