Pohlavní styk za časů koronaviru. I bez líbání existují rizika

Stejně jako všechno, tak i sex je kvůli koronavirové pandemii komplikovanějším. Během období karantény, kdy trávíte spoustu času se svým partnerem v těsné blízkosti, je samozřejmé, že budete prožívat více intimností než obvykle, ale i přesto, že se jedná o osobu vám dobře známou, je pochopitelné, že jisté obavy vám vyvstanou na mysl. Zde jsou odpovědi na otázky týkající se koronaviru a pohlavního styku.

Můžeme se nakazit koronavirem při pohlavním styku?

Odpověď zní: “Rozhodně ano.” Virus se přenáší jakoukoli těsnou blízkostí a neexistuje žádný jiný způsob, jak mít pohlavní styk, než být téměř součástí druhého člověka. I kdyby jste se vyhnuli líbání, samotným kontaktem je velká pravděpodobnost infekce.

Co orální nebo anální sex?

Přestože se zatím neví, zdali sperma nebo vaginální tekutina přenáší virus či nikoli, orální i anální sex je další intimností, při níž se jeden druhého dotýkáte, úzce dýcháte a dochází k určité výměně slin a tekutin. Kromě toho některé předběžné důkazy ukazují, že se koronavirus může přenášet skrze stolici, tudíž jakýkoli kontakt s konečníkem může být potenciální hrozbou.

Obrázky: Freepik