Pohotovostní nabíječka telefonu z cibule a energetického nápoje

Kolikrát se stane, že potřebujete nutně alespoň trochu nabít mobil, ale máte jen nabíjecí kabel, bez adaptéru do sítě a bez počítače nebo laptopu. Pokud nemáte ani přenosnou powerbanku, může vám pomoct zdánlivě tak obyčejná věc, jako je cibule. A pokud jste fandové zelené energie a ochrany životního prostředí vůbec, je tento postup určen právě pro vás.

Co je potřeba k výrobě „cibulové nabíječky“

Abyste mohli pomocí cibule zvýšit alespoň o něco kapacitu baterie vašeho mobilního telefonu, budete potřebovat:

  • 1 větší cibuli
  • 1 plechovku energetického nápoje
  • Šroubovák
  • Nabíjecí kabel k mobilu

Postup výroby nabíječky

Doprostřed obvodu neoloupané cibule přiložte hrot šroubováku a udělejte do cibule otvor. Pokud jde o hloubku, otvor by měl končit přibližně uprostřed cibule. Poté totéž udělejte zrcadlově, z druhé strany obvodu cibule.

Vezměte si hlubší misku, dejte do ní cibuli a zalijte ji energetickým nápojem tak, aby byly ponořeny zejména oba otvory. Cibuli nechte takto ponořenou alespoň po dobu 30 minut.

Poté cibuli vyjměte a pomocí papírového ubrousku nebo kuchyňské utěrky ji osušte. Takto by se většina přebytečné tekutiny měla odsát.

Nyní vezmete nabíjecí kabel a širší, USB koncovku, vtiskněte do cibule, opět v oblasti jejího obvodu. Připojte váš mobil a nabíjení může začít. Ideálně byste pro tyto účely měli použít starší, ale funkční kabel, který ke klasickému účelu již nepoužíváte. Pokud použijete běžně používaný kabel, měli byste jej po tomto použití řádně vyčistit a vysušit, než ho zapojíte do sítě, abyste předešli případnému zranění.

Není to sice tradiční způsob a nelze počítat s tím, že byste takto mobil běžně nabíjeli, ale pro pohotovostní získání pár procent baterie a například odeslání důležité zprávy nebo zjištění vaší polohy jistě postačí.

Obrázky: Pixabay