Vlasová maska z vaječných žloutků podpoří přirozené vyživení od kořínků po konečky

Vajíčka jsou právem pro své vitamíny, minerály a další živiny považována za zdravou potravinu. Vajíčka ale našemu organismu, přesněji našim vlasům, mohou prospět i jinak, a to v podobě vlasové masky, kterou si z můžeme vyrobit. Masky vyrobené z vaječného žloutku činí vlasy hedvábně jemnými a snadněji tvarovatelnými a zároveň díky vysokému obsahu bílkovin zabraňují lámání vlasů.

Čím vším vaječný žloutek vlasům prospívá?

Vitamín A ve vaječném žloutku stimuluje produkci kožního mazu a zvyšuje schopnost vlasů produkovat přirozenou vlhkost, to vlasům přidává na lesku a objemu. Vitamín A rovněž zabraňuje vypadávání vlasů, urychluje růst vlasů a zabraňuje vysychání pokožky hlavy. Dalším důležitým vitamínem, který ve žloutku najdeme, je vitamín E, který vlasy chrání před škodlivými vlivy prostředí, například UV paprsky. Vitamín D posiluje strukturu vlasů a dodává vlasům lesk. Biotin, další zázračná látka nacházející se ve vaječném žloutku, zajišťuje regeneraci vlasových folikulů, a tak přispívá ke zlepšení celkového zdraví vlasů.

Typy na masky s vaječným žloutkem

Pokud vás trápí lupy, můžete zkusit masku vyrobenou ze tří lžic panenského olivového oleje, dvou lžic medu, jednoho žloutku a jedné lžíce jablečného octa. Vše důkladně smíchejte a následně aplikujte na celou délku vlasů. Poté zabalte hlavu do suchého ručníku a nechte působit po dobu dvou hodin. V případě problému se suchými vlasy můžete použít masku připravenou z jednoho vaječného žloutku, čajové lžičky jablečného octa, čajové lžičky medu a olivového oleje. Směs opět aplikujte na vlasy a nechte působit po dobu dvou hodin. V případě nadměrně padajících vlasů sáhněte po masce z vaječného žloutku smíchaného s třemi kapkami oreganového oleje, rozmarýnového oleje a citrónového oleje a dvěma lžícemi olivového oleje. Následně nechte masku působit alespoň jednu hodinu.

Obrázky: Pixabay