Přírodní prevence proti výskytu rybenek ve vaší koupelně

Rybenky domácí, kluzká stvoření a nezvaní hosté v naší koupelně a na toaletě. Určitě znáte ta drobná stříbrná zvířátka, jež se zpravidla večer objevují na dlaždicích vaší koupelny. Co ale s nimi? Těžko se jich zbavuje, lepší je se jim vyvarovat a zahájit prevenci proti jejich výskytu.

Milují vlhko

Rybenky milují vlhké prostředí a pronikají do vašeho domu prasklinkami a malými otvory. Často se schovávají ve stěnách vašeho domu nebo bytu, kde je jim teplo a příjemně. Jelikož se jim nejlépe daří ve vlhkém prostředí, udělejte vše pro to, abyste zabránili vlhkosti v domě.

Prevence je lepší než léčba

Důležité je, abyste pro tento hmyz nevytvářeli příjemné prostředí u vás doma. Proto je potřeba zabránit vlhkosti tím, že budete hodně větrat a prádlo necháte dobře uschnout. Žijete-li ve vlhkém domě, použijte regulátor vlhkosti. Ujistěte se také, že udržujete teplotu v domácnosti kolem 22 stupňů, aby rybenkám nebylo teplo, pak se u vás rády usídlí. Brambory a ovoce skladujte na suchých místech. Rybenky totiž brambory a ovoce tuze rády.

Brambory

Je vaše domácnost již pod útokem těchto stříbrných stvoření? Pak zkuste trik s bramborami. Bramboru rozkrojte na dvě poloviny a vložte do otevřeného plastového sáčku. Rybenky zbožňují škrob, takže se v sáčku s bramborou budou hromadit. Jakmile se chytí do pasti, uzavřete plastový sáček a vyhoďte ho i s jeho obsahem.

Obrázky: Pixabay