Ženě v nesnázích se dostalo nečekané záchrany. Neobyčejný příběh o obyčejné lidské pomoci

Pokud se vám pod pojmem „bezdomovec“ vybaví partička ušmudlaných lidí, kteří sedí v hloučku na kartonových krabicích a popíjejí pivo nebo levné víno, pravděpodobně budete z tohoto příběhu velice překvapeni. Existují totiž také bezdomovci, kterým se chce pracovat, a když je potřeba, nabídnou pomocnou ruku. Příště, než bezdomovce hned odsoudíte, vzpomeňte si na tento příběh.

Žena potřebovala pomoc

Na jednom parkovišti byla žena, která bezradně obcházela své auto. Bylo zjevné, že tento vůz má píchlé kolo a žena neví, co si počít. Kdyby zavolala do servisu, mohlo by to trvat dlouho (což se může projevit i na platbě za parkovné), a výměna pneumatiky přece netrvá dlouho. Pokud tedy víte, jak na to. A bezdomovec jménem Charles Logan (56) to věděl. A neváhal ženě přijít na pomoc. Celou akci natočila kamera, která měla za úkol hlídat parkoviště.

Pracovitý bezdomovec

Logan během několika okamžiků vyměnil kolo za rezervu a žena tak mohla směle pokračovat v cestě. Bylo radost dívat se, jak mu jde práce od ruky. A rozhodně se nejednalo o jednorázovou akci. I když byl Logan bezdomovec, měl zájem pracovat. Pomáhal na tomto parkovišti například tak, že je uklízel a zametal, aby se na něm zákazníkům líbilo. Za to dostával malou finanční odměnu nebo nějaké jídlo.

Odměnila se mu žena?

Kdyby musela žena v nesnázích zavolat odbornou firmu, která by jí kolo přezula, musela by zaplatit nemalé peníze. Takhle to měla bez starostí a zdarma.

Neměl tušení, komu pomáhá

Ve chvíli, kdy Logan ženě pomáhal, netušil, že se jedná o Annu Davidsonovou, majitelku restaurace, která byla jen nedaleko tohoto parkoviště. A tak i Anna nabídla Loganovi, že u ní v restauraci může provádět drobné pomocné práce výměnou za jídlo a sem tam i peníze. Logan bral pomoc ženě jako svou povinnost, aniž by čekal na nějakou odměnu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Insideedition.com