Poperte se úspěšně s nespavostí a změňte své návyky už během dne. Vhodné cvičení vám pomůže usnout a zlepšit kvalitu spánku

Celou noc zíráte do stropu a přemýšlíte, co všechno vás čeká druhý den, což vás nutí nespat, i když víte, že byste měli usnout co nejdříve? Praktikujete všechny rady, o kterých jste kdy slyšeli nebo četli, takže odložíte mobilní telefon, vyvarujete se kofeinu a snažíte se učíst ke sladkému spánku, ale přesto pokaždé zápasíte s bezesnou nocí? Ve skutečnost můžete najít úlevu díky změnám, které provede již během dne, a to především pomocí cvičení.

Venkovní kardio

Bylo zjištěno, že 150 minut střední až intenzivní fyzické aktivity v týdnu poskytlo 65% zlepšení kvality spánku. Navíc, během dne se budete cítit méně ospalí ve srovnání s těmi, kteří mají fyzickou aktivitu nižší. Kardiovaskulární cvičení, včetně běhu, rychlé chůze, cyklistiky a plavání, může pomoci regulovat spánkové cykly.

Silový trénink

Zvedání závaží v dopoledních hodinách vám dle výzkumu pomůže usnout asi o 45 minut rychleji než obvykle. Silový trénink večer zase zlepší kvalitu spánku a vy se budete méně často probouzet během noci.

Jóga

Jedná se o mnohem jemnější přístup než u předchozích dvou. Díky józe se ale váš spánek může také zlepšit, a to až o 85%. Budete prožívat méně stresu, jenž negativně ovlivňuje usínání.

Jaké cvičení praktikujete vy? A jak jste na tom s usínáním. Pokud máte nějaké své zaručené tipy, jak rychle usnout, podělte se o ně s námi a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com