Dítě se narodilo 10 dní po plánovaném termínu. Když přišlo na svět, zdravotní personál vytřeštil oči. Něco takového viděli i zkušení lékaři poprvé

Sarah Dines byla přivezena na porodní sál k akutnímu císařskému řezu 10 dní po plánovaném termínu porodu. Když se její syn Monty narodil, lékaři nevěřili svým očím. Sarah vyprávěla o svém mimořádném příběhu u příležitosti prvních narozenin svého syna. Vzpomínala na den, kdy se narodil. Chlapeček se narodil s váhou celých 5,2 kg.

Syna porodila po plánovaném termínu

Lékaři u těhotné Sarah Dines se domnívali, že dítě bude vážit asi 3,6 kg . To se však spletli. Vzhledem k dobrým výsledkům ultrazvukových vyšetření si žena naplánovala porod doma. Chtěla rodit do vody a doufala, že tento způsob bolest alespoň trochu zmírní. Po termínu porodu však začala konzultace s lékařem o provedení císařského řezu.

Bolest byla nesnesitelná

„Ráno mi praskla voda. Večer jsem začala rodit. Bolest sílila tak, že bylo těžké popadnout dech a nakonec jsem musela do nemocnice. Předtím jsme vyřídili veškeré papírování, což se ukázalo jako žádoucí, protože jsem nakonec musela podstoupit akutní císařský řez,“ řekla Sarah Dines v rozhovoru pro Daily Mail.

Hmotnost chlapce všechny překvapila

Pětatřicetiletá žena porodila zdravého chlapce, ale jeho velikost všechny ohromila. Miminko vážilo 5,2 kg a bylo velké asi jako tříměsíční miminko. Na percentilovém grafu měl chlapec skóre 99,9 pro výšku a 99,6 pro váhu. „Když se narodil, byl tak velký, že vypadal až směšně. Když ho doktor vytáhl, všichni se smáli a já nejdřív nevěděla proč. Jeden ze zdravotníků řekl, že je připravený do nastoupit školy. Ručník, do kterého syna zabalili, byl malý,“ vzpomínala Montyho matka ve stejném rozhovoru.

Po porodu se ukázalo, že prakticky všechno oblečení, které si žena předem koupila, je přerostlému Montymu malé. Sestra musela zajít do obchodu koupit plenky, protože velikost připravených plenek chlapečkovi vůbec neseděla. Chlapci bude za pár dní 1 rok a momentálně nosí oblečení pro 2leté nebo i 3leté děti.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Sarah Dines, Zdroj: Dailymail.co.uk