Posilněte svá játra a zhubněte až 4 kilogramy během 72 hodin díky detoxikačnímu nápoji

Akumulace toxinů v játrech může vážně ohrozit nejen zdraví jater, ale celého organismu. Proto je vhodné dopřát tělu čas od času nějakou podporu a detoxikovat játra. Na dalších řádcích vám prozradíme recept na nápoj, který pomůže s detoxikací jater a dokonce vás zbaví pár kil navíc.

Jakou funkci játra zastávají?

Než se pustíme do receptu, povíme si pár základních informací o tom, jak naše játra fungují. Játra jsou mnohem větší, než by někteří z náš očekávali. Tento největší vnitřní orgán se nachází pod plícemi, v horní pravé části břišní dutiny. V lidském těle plní několik životně důležitých funkcí: čistí a regulují krev a odvádí odpad, aby jej bylo možné rozložit nebo znovu použít. Hrají klíčovou roli v metabolismu tuků, sacharidů a bílkovin. Jsou centrálním orgánem látkové výměny a zodpovídají za vstřebávání živin.

Játra a alkohol

Játra plní velmi důležitou roli také při konzumaci alkoholu, jelikož procesy probíhající v játrech zajišťují, že alkohol není pro naše tělo (nadměrně) škodlivý, ale může být odbouráván. Zde je však třeba poznamenat, že se tak děje pouze v případě mírné konzumace alkoholu. Velké množství alkoholu může játra nenávratně poškodit. Mnoho lidí navíc ani netuší, že játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů, pokud chceme zhubnout. Pokud jsou játra poškozena, dochází k poruchám metabolismu, k nadměrné únavě, depresím, zhoršuje se kvalita nehtů, kůže a vlasů. Určitě má tedy smysl játrům jednou za čas ulevit a dopřát jim pročisťující kúru.

Přírodní detoxikační nápoj

Zajímá vás, jak to udělat? Užívejte tento nápoj 3x denně po dobu tří dnů. Během této doby se vyhýbejte těžkým, tučným jídlům a alkoholu. Tímto nápojem dodáte svému tělu plno vitamínů, posílíte imunitní systém a získáte novou energii. Budete potřebovat:

  • Šťávu ze 3 citronů
  • Jeden šálek nasekané petrželky (nať)
  • 5 řapíků celeru
  • 6 šálků vody

Postup: všechny ingredience důkladně omyjte vodou a nakrájejte na menší kousky. Petrželku, celer a citronovou šťávu vložte do mixéru a vytvořte jemné pyré. Poté přidejte vodu a opět promíchejte. Vzniklou šťávu nalijte do sklenice a ihned zkonzumujte. Tuto detoxikační kúru můžete opakovat každých 7-10 dní.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Health.com