Posilovna není třeba. Zpevněte břicho pomocí jednoduchý cviků z pohodlí domova

Nadešel čas zbavit se faldů a pořídit si krásně ploché a pevné břicho. Není to jen záležitostí vzhledu, ale poděkuje vám za to i vaše kostra a pohybový aparát. Pevné břišní svaly jsou důležité pro správné držení těla a pro jeho zdraví. Poradíme vám, jak se snadno a rychle o své ploché břicho zasadit a udržet si ho. Předesíláme, že základem je dodržovat správnou stravu a zachovat si pravidelnost v tréninku, jinak by to ani nešlo.

Zahřát svaly

Dříve, než začnete s tréninkem, je vhodné zahřát svaly celého těla. Můžete začít s protahováním nohou nebo dělat malé poskoky po dobu 10 až 15 minut. To vám pomůže předejít křečím a případným bolestivým zraněním.

Napnout břicho

Jakmile dokončíte rozcvičku, lehněte si na rovný povrch a zvedněte nohy 30 centimetrů nad zem. Pocítíte zesilující napětí v břiše, které postupně přechází až v pocit pálení ve svalech. Nebojte se, toto je úplně normální a navíc je to přesně ten kýžený stav, kterého potřebujeme dosáhnout, aby svaly začaly sílit. Podložte si rukama hlavu a zadní část krku, abyste tím ulevili své krční páteři a udržte tuto pózu 20 sekund.

Skákat

Výskoky jsou zábavný druh pohybu, při kterém posilujete celé své tělo. Vyskakujte nad zem nejprve s koleny u sebe a poté v mírném stoji rozkročném po dobu 20 sekund.

Být jako prkno

Takzvané prkno je velmi jednoduché, zato však extrémně efektivní cvičení. Lehněte si na břicho a vzepřete se na špičkách nohou a loktech rukou do pozice rovnoběžné se zemí. Snažte se udržet páteř přímou, aby se neprohýbala nahoru ani dolů. Takto vydržte 10 sekund, povolte a pak několikrát opakujte.

Sedlehovat

Poslední zásadní cvičení pro posílení břišních svalů jsou klasice sed-lehy. Tento cvik je nejefektivnější ze všech a má celou řadu variant, které vám cvičení jednak zpestří a jednak vám pomohou posílit různé skupiny břišních svalů. Základem je položit se na záda, zvednout nohy pokrčené do pravého úhlu a přitahovat hlavu a ramena směrem ke kolenům. Opakujte 20 sekund.

Při dodržování tohoto jednoduchého cvičebního plánu vám bude trvat řádově pár dnů, než pocítíte značné zesílení svých břišních svalů. A pokud zařadíte toto cvičení do své každodenní rutiny, už vás nikdy nezaskočí plavková sezóna.

Obrázky: Freepik