Poslední narozeninové přání princezny Diany. Autorka životopisu odhalila dříve neznámé informace. Z jejích slov mrazí

Princezna Diana žije v srdcích lidí stále a i nové generace, které ji vůbec nezažili, ji obdivují a vzhlížejí k ní. Věřte nebo ne, Diana by oslavila již 60. narozeniny – tak rychle ten čas letí. V létě 1997 samozřejmě nikdo nevěděl, že to bude její poslední narozeninová party. Nyní se podařilo objevit nové informace o posledním narozeninovém přání princezny Diany.

Poslední oslava

Důvěryhodná novinářka Diane Clehane, která píše například pro časopisy Vanity Fair, People nebo AdWeek a je také autorkou Dianina životopisu, nyní odhalila dříve neznámé informace o princezniných posledních narozeninách. Bohužel, jak se ukazuje, na večírku nic nešlo podle plánu. Podle informací se princezna Diana svěřila svým přátelům, že cítí, že jsou princové William a Harry pohlceni královským životem a povinnostmi a že se jí nelíbí, že jsou její děti okrádány o vzácné okamžiky dětství.

Přání, které po letech dojímá

Co si tedy princezna Diana přála k narozeninám? Je to s ohledem na pozdější události skutečně dojemné. V době svých posledních narozenin Diana řekla přátelům, že jejím největším přáním je zůstat blízko svým synům. Možná proto, že to pro ni bylo velmi těžké období a cítila, jak jí život i dětství jejích synů protéká mezi prsty. Věděla, že za pár let z nich budou mladí muži s vlastním životem, a protože se oddělila od královské rodiny, bála se, že na ni zapomenou.

Čestným hostem londýnské galerie

Princezna Diana oslavila své poslední narozeniny jako čestný host na 100. výročí londýnské galerie Tate. Bylo to také naposledy, co ji viděl její bratr Charles Spencer. Ten na tento moment vzpomíná s láskou a nostalgií – nemohl tušit, že ji tento den vidí naposledy. Přestože byla ustaraná, pamatuje si, že byla okouzlující a jiskřivá jako vždy.

Strach o syny

Jakkoli se zdálo, že si princezna Diana oslavu narozenin užívala, bylo jasné, že myšlenkami musela být někde úplně jiné. Mezitím, přibližně ve stejnou dobu, odjeli její synové William a Harry na měsíc do Balmoralu. I když to zde chlapci milovali, Diana toto místo nenáviděla a nechtěla, aby zde její synové trávili čas. Dobře ale tušila, že je nemůže celé dny držet v Kensingtonském paláci, kde pro ně není dost zábavy a vyžití. Nemohli tedy oslavit se svou matkou její poslední narozeniny.

Poslední léto

Naštěstí nebyly poslední narozeniny Diany v galerii Tate jen nešťastné. Její přátelé a příznivci jí poslali celkem 90 kytic a také jí uspořádali pořádnou party. Mezitím jí také zavolal Harry a poblahopřál jí spolu se svými spolužáky tím, že jí zazpíval k narozeninám píseň. Ale když se té noci vrátila do Kensingtonského paláce, byla sama. Byla odhodlaná najít způsob, jak si léto užít se svými syny. Nikdo nemohl předvídat, jak špatně to všechno dopadne, a že to bude naposledy, co jsou spolu.

Úvodní obrázek: John Mathew Smith/Wikimedia Commons, Zdroj: Hashtagchatter.com