Potíže s usínáním vyřeší jóga. Po těchto cvičeních budete spát jako miminko

Máte-li časté problémy s usínáním a se spánkem samotným, věřte, že v tom nejste sami. Spousta lidí tráví každý večer převalováním v posteli a vytoužený spánek nikde. Pokud se to děje pravidelně, člověk začne být čím dál tím více unavený, což vede ke zvýšené konzumaci kávy a cukru a tím i k nárůstu hmotnosti. Chcete-li vyřešit tento problém, zkuste některé z následujících jógových pozic, které vám pomohou usnout.

Poloha dítěte

Pomáhá k uvolnění pánevního systému, zádových a břišních svalů a ramen. Sedněte si na paty, poté se předkloňte, aby se váš trup dotýkal stehen a natáhněte ruce před sebe. Zhluboka dýchejte. Ale pozor, vyhněte se tomuto cviku, máte-li problémy s koleny.

Pozice motýla

Lehněte si na záda a spojte nohy v chodidlech. Poté pomalu přitlačte kolena k zemi.

Kolébka

Lehněte si na záda a přitáhněte kolena k hrudníku. Začněte se kývat ze strany na stranu. Unavené svaly zad se tak dokonale promasírují a nohy budou mezitím odpočívat. Zároveň nechte vaše ramena ležet na podlaze nebo se o to alespoň snažte, abyste je netahali k uším.

Noha přes nohu

Lehněte si na záda, zvedněte levé koleno a nechte ho „spadnout“ přes pravou nohu. Zároveň lehce natáhněte levou ruku a podívejte se za ní. Zkuste se co nejvíce uvolnit. Poté cvičení zopakujte na druhou stranu.

Pozice ryby

Opět si lehněte na záda a položte ruce pod hýždě. Pokuste se co nejvíce prohnout v páteři a otevřít hrudník. Můžete se pokusit držet hlavu ve vzduchu nebo si pod ni položit polštář.

Jak se vám dnešní článek líbil? Nezapomeňte jej sdílet mezi dalšími nespavci ve vašem okolí.