Potřebujete poradit s vypadáváním vlasů? Odvažte se vyzkoušet domácí postupy, které účinně bojují proti plešatosti

Nikdo nechce být plešatý! Ale ne každý si může dovolit drahé prostředky bojující s vypadáváním vlasů. Naštěstí není žádný důvod se stresovat, protože existuje spousta domácích postupů, jak předejít plešatosti a zde jsou nejlepší z nich!

Omezte stres

Člověk se spoustou stresu může čelit vypadávání vlasů, proto je ve vašem zájmu snížit hladinu stresu na minimum, ačkoli je to v dnešním moderním světě prakticky nemožné. Zkuste jógu, masáž, poslech klidné hudby nebo relaxační aktivitu.

Cibule

Cibule sice není nic skvělého pro náš dech, ale jako prevence proti plešatosti je ideální. Vmasírujte si její šťávu do pokožky hlavy a neděste se, pokud bude mírně červená. To znamená, že aktivní sloučeniny cibule stimulují vlasové folikuly. Důkladně opláchněte vodou a použijte jemný šampón pro eliminaci zápachu.

Jablečný ocet

Použijte stejné množství jablečného octa a vody a použijte jako finální opláchnutí vlasů po nanesení šampónu. Někteří lidé také doporučují účinnost jablečného octa v kombinaci se šalvějovým čajem, který má antioxidační vlastnosti. Mimochodem, nejlepším druhem jablečného octa je nefiltrovaný a organický.

Kokosové mléko s aloe vera

Kokosové mléko a aloe vera jsou základní složky mnoha vlasových přípravků. Smíchejte mléko s gelem z aloe a vytvořte pastu. Aplikujte na pokožku hlavy těsně před spaním a nasaďte si sprchovou čepici. Následující den si umyjte hlavu klasickým šampónem.

Serenoa plazivá

Serenoa plazivá je jednou z nejoblíbenějších bylin proti plešatosti. Extrakt z této byliny normalizuje hormony a podporuje růst vlasů. Dokonce nejen to! Ženy si mohou zvýšit sebevědomí nejen krásnou hřívou, ale také bujným poprsím, na které serenoa také působí.

Vyvážená strava

Vyvážená strava pomáhá dodat tělu řadu živin, které vaše vlasové folikuly potřebují pro optimální funkci. Dbejte na to, aby potraviny, které konzumujete, obsahovaly železo, zinek, měď, jód a vitamíny A, B6, B12, C a E. Nezapomínejte také na tučné ryby, ořechy a semena.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Neváhejte článek sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com