Praktická řešení, jak proměnit pracovní stůl v efektivní a uspořádané místo

Organizování je v podstatě to, co děláme, než začneme vůbec něco dělat. Organizování se může týkat čehokoli, ale zřejmě s námi budete souhlasit, když řekneme, že nejvíce souvisí s naší prací, a to nejen s její náplní, ale také s naším pracovištěm. Mít uklizený pracovní stůl, kde je vše na svém místě tak, aby se nám co nejlépe pracovalo, je polovina úspěchu. Nebudete se zabývat nepořádkem, budete se lépe soustředit a nebudete ztrácet čas hledáním. Zde je několik tipů, jak organizovaného pracovního stolu docílit.

Přizpůsobte stůl svým ranním návykům

Pokud přijdete do práce a první, co uděláte, je psaní úkolů, nechte si před klávesnicí čistý papír a tužku. Kontrolujete-li nejdříve e-maily, vyčistěte si prostor před klávesnicí, ať ihned můžete začít klikat. Jednoduše řečeno, připravte si stůl tak, aby dával smysl.

Umístěte odpadkový koš ke svému stolu

Kdo z nás si několikrát za den řekne, že ten kus nepotřebného papíru vyhodí, až vstane. Snad téměř každý, kdo pracuje v kanceláři. Umístěte si odpadkový koš přímo ke stolu a nepokoušejte si hrát na světového basketbalistu a neházejte odpadky přes celou místnost.

Srovnejte si kabely

Zamotané kabely jsou bohužel smutnou realitou nejen pracovního života, ale i osobního. Abyste si ušetřili další trápení, pořiďte si organizér kabelů, který lze připevnit na jakoukoli část stolu. Dokonce můžete svou snahu o pořádek mezi kabely vyšperkovat tím, že si každý z nich označíte. Zvláště výhodné to bude, až bude jeden z vašich kolegů potřebovat půjčit nabíječku.

Pořiďte si kartotéku

Pokud k vaší práci potřebujete fyzické dokumenty, pořiďte si šanony, kartotéku nebo pořadač, kam budete složky zakládat. Nejlépe obětujte část stolu, neschovávejte složky do šuplíku nebo alespoň ne ty, které neustále používáte ke své práci.

Sklenice na “odpadky”

Kde se pořád berou ty sponky, polámané tuhy a další kancelářské potřeby? Přineste si z domova skleněnou nádobu, kterou už nepotřebujete, a umístěte ji na roh stolu. Pokaždé, když najdete sponku, připínáček, cokoli, vhoďte to do sklenice. Přesto, že do ní asi nikdy nesáhnete, váš stůl bude vypadat uspořádaně a navíc budete mít stylový doplněk vašeho pracovního stolu, který jen tak někdo nemá.

Uspořádejte si stůl před odchodem domů

Nemusíte při každém konci pracovní doby gruntovat svůj stůl, ale snažte se připravit si prostor na další den. Vyhoďte všechny odpadky, připravte si papíry, které chcete prostudovat následující den nebo obálky, které chcete poslat. Nebude to trvat více jak 5 minut, ale ráno vám to ušetří námahu i stres.

Vyzdobte si pracovní stůl

A teď to nejpříjemnější! Výzdoba pracovního stolu je důležitá. Jedná se o specifické místo, na kterém operujete pouze vy, podepište si ho vlastním výběrem pěkné dekorace. Nemusíte jej mít zahlcený figurkami, fotkami rodiny, vtipnými kartičkami, ale stačí pouze hezká květina nebo těžítko. To už necháme na vás!

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli, rodinou a především kolegy.

Zdroj: themuse.com