Praktické tipy, jak udržet koncentraci při práci v kanceláři

V dnešní době pracuje v kanceláři čím dál tím větší množství lidí. Sedavý způsob života, tabulky, neustálé pozorování monitoru, to vše snižuje výkon a soustředěnost. Pokud svou práci milujete a neplánujete žádnou změnu, máme pro vás několik tipů, jak udžet koncetraci při práci v kanceláři.

Relaxace

Během pracovního dne využijte každou příležitost, i tu sebemenší, kdy budete moci obnovit své síly. Nezapomínejte, že pauza neznamená kontrolování e-mailů a sociálních sítí. Je především o odpočinku. Vyjděte si ven na čerstvý vzduch každé 2 hodiny a čerpejte energii alespoň 5 – 10 minut.

Multitasking

Vyhněte se mu. Nejdřív jeden úkol, pak další. Neobtěžujte se prováděním několika úkolů najednou – multitasking unavuje mozek.

Pryč se stresovými faktory

Pokud nebudete považovat práci za smysl života, opadne z vás spousta stresu. Pamatujte, že práce je jen prostředek k vydělávání peněz.

Méně čaje a kávy

Káva a čaj jsou nápoje obsahující kofein, který vede k rychlému vyčerpání sil. Nedostatek kofeinu ve vašem těle vám pomůže správně rozložit síly až do konce pracovního dne.

Fyzická aktivita

Posílení těla, pravidelné cvičení a zdravé jídlo zvýší vaši energii a vitalitu.

Seznam úkolů

Vytvořte si seznam povinností a plán činností. Nebudete tak ztrácet energii chaotickým jednáním.

Home office

Pokud je to možné, zkuste požádat o část práce z domova. Snížíte tím únavu.

Víkend

V sobotu a v neděli musíte relaxovat. Žádná práce, jen odpočinek.

Obrázky: Pixabay