Praktické způsoby využití igelitových sáčků se systémem zip lock

Uzavíratelné plastové sáčky bez nadsázky patří mezi nejužitečnější výdobytky moderní civilizace. Dostupné jsou v nejširší paletě velikostí, pevností, tvarů a typů od obřích po úplně malinké a stejně tak jejich využití je takřka nekonečné. Poradíme vám několik užitečných tipů, na co všechno lze tyto sáčky doma použít a v čem všem nám mohou být užitečné.

Cestování

Při cestování je využití těchto uzavíratelných sáčků asi nejpraktičtější. Pomůže vám totiž vnést řád do jinak běžného chaosu v cestovních zavazadlech.

Důležité dokumenty

Doklady, jako jsou pasy, jízdenky a další důležité listiny, jsou během cestování tou nejcennější věcí, kterou u sebe máte – a přitom se tak nepříjemně snadno založí někam, kde jsou k nenalezení. Zip sáček pomůže s jejich organizací a snadnou dostupností a navíc je ochrání před vlhkem.

Ochrana před znečištěním

Transport šamponů, zubních past či sprchových gelů je vždy spojen s jistým rizikem jejich otevření a následném rozlití po celém kufru, což je více než nepříjemné. Zip lock sáček veškeré nehody zadrží uvnitř a ochrání tak veškeré vaše další cestovní vybavení.

Organizace kufru

Rozdělit oblečení uvnitř kufru do uzavíratelných sáčků podle kategorií se zdá být jako dobrý nápad. Už nikdy se vám tak vaše věci nepomíchají a spodní prádlo vždy bez obtíží najdete.

Domov

Nejen při cestování, ale i doma se uzavíratelné sáčky hodí.

Malé předměty

Drobnosti, jako jsou různé gumičky či sponky do vlasů, případně různá bižuterie a další věci se snadno doma zakutálejí. Zip lock sáček vám s tím pomůže udrží je všechny pěkně organizované.

Sušení utopené elektroniky

Už jste nejspíš slyšeli o tom, že telefon, který vám spadne do vody, je nutné ihned vysušit. To se nejlépe dělá s pomocí rýže či silikagelových kuliček, které se nasypou do zip lockového sáčku a telefon se do nich „ponoří“.

Obrázky: Freepik