Výroba dekorativních misek s podzimní tematikou

Barevné listy jsou jedním z nejkrásnějších symbolů podzimu. Bohužel se z jejich krásy můžeme těšit jen několik málo týdnů. Není ale třeba zoufat, protože dnes vám ukážeme, jak si poměrně jednoduše můžete vyrobit zajímavou podzimní dekoraci, která na rozdíl od listů vydrží mnohem déle – nejrůznější misky ve tvaru listů.

Základem je originální nápad

Na výrobu této originální dekorace budete potřebovat pouze listy, vhodnější jsou větší listy zajímavých tvarů, například list javoru, a dále modelovací hmotu, která je vhodná k zapečení v troubě, nůž, váleček, párátko, skleněnou misku, olej a oblíbenou akrylovou barvu. Výsledem bude barevná miska ve tvaru listu, kterou můžete použít nejen jako zajímavou podzimní dekoraci, ale také pro stylové uložení vašich šperků, klíčů, make-upu či jiných drobných předmětů.

Mističky a misky různých barev i tvarů

Prvním krokem je ruční zpracování modelovací hmoty do tvaru koule a následně její rozválení na placku, vysokou přibližně jeden centimetr. Na tuto rozválenou modelovací hmotu následně položte list a důkladně ho do hmoty zatlačte prsty, aby se pořádně obtiskl. Poté si vezměte párátko a pomocí něj list z modelovací hmoty opatrně odstraňte. Vhodné je použít listy ještě ne zcela suché, neboť jinak by mohlo snadno dojít k jejich roztrhnutí. Poté, co se vám podařilo celý list z hmoty odstranit, si vezměte nůž a pomalu s jeho pomocí vyřezejte tvar listu. Vznikne vám tak modelovací hmota, která bude mít přesný tvar i obtisk původního listu. Tento odlitek pak vložte do misky vymazané olejem tak, abyste o misku ohnuli strany listu. Vše vložte do trouby předehřáté na přibližně sto stupňů Celsia a nechte v troubě péct po dobu dvaceti pěti minut. Poté misku z trouby vyjměte a počkejte, až hmota zchladne. Následně odlitek listu vyjměte a pomocí štětce ho natřete akrylovou barvou.

Obrázky: Cleverly