Předejděte svědivým pupínkům po holení. Všechno záleží na nástroji

Ženské tělo bez jediného chloupku je trendem dnešní moderní doby. Žiletky, epilátory, depilátory, vosky, pasty, cokoli potřebujete ke zbavení se nepříjemných chloupků, je dnes k dispozici. Ovšem použití těchto přípravků většinou není bez následků, zvláště když zvolíte holicí strojek. Kůže začne štípat a pálit a na jejím povrchu se začnou objevovat červené pupínky a skvrny. Naštěstí i tomu lze předejít.

Červené pupínky po holení

Červené pupínky jsou celkem častým jevem, který vzniká téměř ihned po oholení. Jsou nejen nevzhledné, ale především nepříjemné. Svědí, štípou a pálí. Škrábáním se samozřejmě situace jen zhoršuje, takže v první řadě doporučujeme především nedrbat, riskujete vznik jizev, kterých se pak zbavuje hůře než samotných pupínků.

Jak červeným pupínkům předejít?

Mohou za to především dvě věci – zarůstání chloupků a holicí strojek/ žiletka. Abyste se vyhnuli zarůstání chloupků, svědění a pálení, je třeba vzít v úvahu mikroby, které se tvoří při holení, a umožňují bakteriím proniknout do kůže. Holicí strojek je totiž dokonalý nástroj pro sběr a distribuci bakterií a choroboplodných zárodků z jedné části těla na druhou. Když jej navíc necháte na okraji vany nebo sprchy, stává se z něj skvělé místo pro růst mikrobů, jež způsobují vyrážku.

Jediné, co je tedy potřeba udělat, je často měnit holicí strojek a nenechávat jej mokrý na vlhkém místě. Před použitím čepel vždy vydezinfikujte, například antibakteriálním mýdlem.

Obrázky: Freepik