Prediabetes – poslední varování před nástupem cukrovky typu II. Jakým skutečnostem byste měli věnovat pozornost

Existuje mnoho mylných představ o cukrovce, zejména co se jejího nástupu a vývoje týká. Spousta lidí se totiž domnívá, že cukrovka typu II, s kterou se nejčastěji potýkáme, přichází bez jakéhokoliv varování. Ale to je omyl! Můžete trpět prediabetem, což je stav, který může vést k nástupu cukrovky typu II, pokud jej nebudete léčit. Věnujte proto pozornost následujícím skutečnostem o prediabetu, abyste mohli včas zakročit.

Rizikové faktory pro rozvoj prediabetu

Zvýšené riziko vzniku prediabetu nastává, pokud trpíte nadváhou, jste-li starší 45 let, někdo z rodiny trpí cukrovkou typu II nebo jste méně fyzicky aktivní než 3x týdně. Pokud zjistíte, že se u vás vyskytuje některý z těchto faktorů, poraďte se se svým lékařem, zdali je u vás hladina cukru v krvi v normě.

Žít s cukrovkou typu II je horší než s prediabetem

Není se čemu divit, cukrovka typu II již přichází s celou řadou zdravotních problémů, včetně selhání ledvin, slepoty a poškození nervů, což může vést až k amputaci prstů u nohou nebo samotné nohy.

Reverzní prediabetes

Prediabetes lze na rozdíl od cukrovky typu II zvládnout a zvrátit. Hubnutí, pravidelné posilování svalů a zdravé stravovací návyky jsou základem pro úspěšné odstranění prediabetu.

Jak zjistit, že trpíte prediabetem

Abyste zjistili, zda je hladina cukru v krvi abnormálně vysoká nebo spadá do prediabetické kategorie, jednoduše se poraďte se svým lékařem. Hladina cukru v krvi u prediabetu se pohybuje v rozmezí 100 – 125.

Možné příznaky prediabetu

Občas se mohou objevit příznaky odpovídající vývoji prediabetu, jako například časté močení, rozmazané nebo zakalené vidění, únava, erektilní dysfunkce a nadměrná žízeň. Ovšem může se stát, že tyto symptomy vůbec nepřijdou.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com