Přepadají vás neustálé bolesti krku? Na vině může být špatné držení těla nebo i vysoko pod hlavou

Ztuhlý krk přichází tehdy, kdy jsou svaly na krku oslabeny kvůli špatnému držení těla. Činnosti, jako je například práce u počítače, mohou způsobit, že svaly kolem krčních kloubů budou unavené a přetažené. Zde jsou způsoby, jakými můžete zmírnit bolesti krku a uvolnit napnuté krční svaly.

Spánek

Pokud vás trápí bolest krku, věnujte pozornost polohám spánku. Spěte pouze na boku nebo na zádech, nikdy ne na žaludku, protože tehdy dochází ke zkroucení hlavy a špatnému vlivu na dolní část zad.

Plochý polštář

Spěte na plochém polštáři, abyste se vyhnuli ztuhlému krku. Spánek s mnoha polštáři pod hlavou může totiž potlačit rozsah pohybu krku.

Držení těla

Držení těla je velmi důležité, aby se zabránilo bolesti krku. Mějte monitor od počítače v úrovni očí, seďte rovně a vyhýbejte se naklánění a otáčení hlavy ze strany na stranu při práci na počítači.

Protažení

Stiskněte lopatky k sobě, kružte rameny dozadu a zároveň dolu a zatlačte hlavu dozadu do opěrky hlavy nebo do rukou.

Masáž

Masáž může pomoci zvládnout napětí a zauzlování svalů. Při bolestech krku a dolní části zad by měla být masáž v prvních dnech velmi jemná, aby se situace ještě nezhoršila.

Léky

Uchýlit se můžete také k lékům na úlevu od bolesti, jako je aspirin nebo ibuprofen. Pokud je bolest velmi silná, může být předepsáno analgetikum v kombinace s léky proti bolesti a pro svalové uvolnění.

Led nebo teplo

Aplikovat také můžete ledový obklad nebo použít horkou sprchu pro uvolnění krčních svalů.

Jak uvolňujete svůj krk vy? Dejte nám vědět své zaručené metody do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com