Prevence drahých a bolestivých zákroků. Zubařské fígle ke zdravým a zářivým zubům

Každý touží po úsměvu, který odhalí dokonalý chrup. Zuby, které nebudou žluté ani jinak znetvořené, jsou snem každého z nás. Záleží hodně na tom, co jíme, jak často a jakým způsobem si zuby čistíme a také na zdravotním stavu. Existuje několik triků, díky kterým si k bělejším zubům můžete dopomoci.

Nejdůležitější je prevence

Péče o zuby a celkově o chrup je stejně důležitá jako péče o tělo. Zubaře byste měli navštěvovat minimálně dvakrát za rok. Je to účinný prostředek, jak zabránit zubním kazům a s tím spojeným dalším problémům.

Doporučení, které vám možná dá i sám zubař, jsou následující. Používejte po vyčištění zubů také zubní nit, která vám pomůže odstranit opravdu všechny nečistoty z mezizubních prostor. Jezte hlavně potraviny, které jsou bohaté na vápník a draslík. Chrání nejen zdraví kostí, ale také se postarají o zdravý chrup.

Potraviny, mezi něž patří i banán nebo jahody, mohou zajistit přirozené čištění zubů. Také mohou zuby vybělit, nezapomeňte si ale po konzumaci vyčistit zuby. Zabraňují výskytu bakterií v ústech. Zdraví zubů pozitivně ovlivňuje žvýkání žvýkaček bez cukru.

Jestli pijete horké nebo studené nápoje, můžete si způsobit problémy se zubní sklovinou, vaše zuby mohou být citlivější. Nejdůležitější prevencí je naučit čistit zuby své děti už od útlého věku. Také s návštěvou zubaře by se mělo začít co nejdříve, hlavně kvůli zvyku a aby se děti nebály samotné prohlídky.

Vybělení zubů z domácích surovin

Jestli si chcete zuby vybělit kvalitně a dlouhodobě, zkuste recepty, které nepotřebují drahé suroviny, a tyto pasty si uděláte v pohodlí domova.

Zkuste uvařit tymián společně s vodou. Po filtraci směsi kartáček namočte a vyčistěte si zuby třikrát denně. Nejúčinnější metodou je smíchat:

  • Olivový olej
  • Jedlou sodu
  • Citronovou kůru

Jednoduše tyto suroviny smíchejte a výslednou směsí si potírejte zuby dvakrát denně. Důležité je vydržet s frekvencí čištění a také pravidelnost, díky které si zuby vybělíte rychleji.

Obrázky: Freepik