Zmírnit výskyt povislé kůže můžete pomocí přírodních masek

Povislá kůže na pažích, krku a obličeji trápí téměř každou ženu po čtyřicítce. Někteří lidé ovšem mohou čelit tomuto problému mnohem dříve, například z důvodu velké ztráty tělesné hmotnosti. Ať je tomu, jak chce, jedná se o problém, který v nás nevzbuzuje zrovna příliš sebevědomí, naopak, kdykoli se musíme vysvléknout do krátkého rukávu, či odhalit krk, jsme nesví. Sice je tento problém s přibývajícím věkem záležitostí, které se zcela nezbavíme, ale díky následujícím návodům výskyt povislé kůže alespoň omezíme.

Tyto masky doporučujeme používat nejen na paže, ale na všechny problémové oblasti. Dokonale zvlhčují pokožku a brání ztrátě elastanu a kolagenu.

Maska ze santalového dřeva

Do uzavíratelné nádoby přidejte trochu mléka a 1 lžíci prášku ze santalového dřeva, abyste získali konzistenci zakysané smetany. Nádobu pevně uzavřete víkem a nechte několik hodin odpočívat. Klidně i přes noc. Jakmile přijde ten správný čas, pastu naneste na očištěnou a zvlhčenou pokožku. Nechte působit asi 10 minut a poté opláchněte studenou vodou.

Kurkumová pasta

Do misky vložte jednu lžičku smetany, přimíchejte půl lžičky kurkumy, pečlivě spojte obě ingredience dohromady a poté nakapejte asi 2 – 3 kapky citrónového esenciálního oleje. Všechno dobře promíchejte a aplikujte vytvořenou masku na problémové místo na těle. Nechte působit tak dlouho, dokud maska nezaschne. Následně omyjte studenou vodou. Kombinace těchto tří složek dokonale tonizuje, vyživuje a posiluje pokožku. Maska navíc zlepšuje krevní oběh.

Obrázky: Freepik