S používáním telefonu na toaletě byste měli ihned přestat. Hrozí vážné zdravotní problémy

Špatné návyky se vytvářejí velice rychle, mnohem snadněji než ty dobré. Jeden z takových zlozvyků je používání mobilního telefonu ve chvíli, kdy vykonáváme potřebu na toaletě. Rozhodně byste takovou situaci měli přehodnotit, a to z vážného důvodu.

Dvakrát více času s telefonem

Není pochyb o tom, že člověk stráví na toaletě dvakrát více času, pokud používá mobilní telefon. Nejde o to, že ztrácíte drahocenné minuty života ani o to, že hrozí riziko spadnutí telefonu do záchodové mísy a jeho zničení, ale o nákazu zařízeni E. coli nebo salmonelou.

Nákaza mobilního telefonu

Odborníci si myslí, že existuje vysoká pravděpodobnost, že se váš mobilní telefon nakazí E. coli nebo salmonelou. Nezáleží na tom, jak důkladně si po vykonání potřeby myjete ruce, patogenní mikroorganismy se mohou usazovat nejen na pokožce rukou, ale i na displeji telefonu. Proč? Obrazovka mobilního telefonu je totiž krásně teplé místo, kde se tyto patogenní mikroorganismy mohou usadit a žít si tam pohodlně několik dní. Telefon následně přitisknete k obličeji nebo jej často používáte při jídle a nebezpečí pro vaše zdraví je tu hned.

Následky infekce škodlivými bakteriemi

  • Nevolnost
  • Zvracení
  • Křeče
  • Poruchy trávení

Infekce salmonelou může být v některých případech i smrtelná. Přestaňte proto používat mobilní telefon na toaletě, zejména na veřejných místech, kde se vystřídá veliká spousta lidí. Od věci také nebude pravidelné otírání displeje dezinfekčními prostředky, jako je alkohol nebo ocet, pomocí měkkého hadříku z mikrovlákna nebo vlhčenými ubrousky.

Obrázky: Freepik