Příběh zamilovaného páru zlatých retrívrů, který se ukázkově stará o svých 7 štěňátek

Být rodičem je dřina. To platní nejen u lidí, ale také u mnoha druhů zvířat. Psi jsou na tom velmi podobně jako lidé. Zodpovědnost za krmení, bezpečnost a čistotu velmi malých a naprosto bezmocných stvoření je jen a pouze na nich a oni si to velmi dobře uvědomují.

Únava se nevyhýbá nikomu

Odpovědnost za sedm malých štěňat, která nejsou schopna se sama pohybovat, umýt se nebo se pořádně nakrmit, je skutečně velká. Na rodičích je na první pohled vidět, jak své děti milují a jak jim na nich záleží. Mít tolik štěňat rozhodně není jednoduché, ale oni to zvládají velmi dobře. Zvládají to skutečně jako profíci, i když je na nich vidět velká únava.

Vyčerpávající péče

Neustálé krmení, vstávání během noci a péče o tolik dětí je vyčerpávající pro matku i otce. A jak je vidět u tohoto páru, tatínek se nádherně stará nejen o štěňata, ale také o jejich matku. Snaží se jí rozptýlit, nechává ji odpočívat a mezitím sám pečuje o malé novorozence, kteří potřebují spoustu pozornosti a péče.

Všichni vědí, kdo je kdo

Všechna štěňata dostala ihned po narození barevné stužky na krk, aby je všichni rozeznali. Jsme si jistí, že sami rodiče to vůbec nepotřebují, ale pro jejich lidské majitele je to rozhodně velmi praktické. Nejen majitelé, ale také rodiče své děti velmi pozorně pozorují a téměř nikdy je nenechávají o samotě. Jednoduše se chovají jako dokonalí rodiče, kteří přirozeně vědí, jak na to.

Šťastný pár

Matka na první pohled vypadá velmi vyčerpaně, ale oba zlatí retrívři i přesto působí velmi šťastně a hrdě. Není se čemu divit, protože péče o sedm novorozenců by dala zabrat snad každému bez ohledu na živočišný druh. Nezbývá nic jiného, než pár zlatých retrívrů obdivovat a vzít si z nich příklad. Stejný rodičovský pud má i mnoho dalších druhů zvířat, ale u psů to můžeme jednoznačně pozorovat nejčastěji, protože je mnoho z nás má doma.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dogdispatch.com