Příčiny hromadění tuku na základě problematických partií těla

Dnešní svět si zakládá na štíhlosti. Štíhlé modelky vévodí titulním stránkám časopisů a ze všech stran se na nás hrnou informace o tom, že jen díky štíhlému tělu budeme šťastní a zdraví. V podstatě je to pravda. Jen nám zatím nikdo moc nechce poradit s tím, jak to tedy udělat, abychom byli tak štíhlí, jak bychom chtěli nebo potřebovali. Ostatně, častokrát naše postava závisí nejen na jídelníčku a pohybu, ale také na genetice či některých fyzických neduzích. Podle toho, na kterém místě vašeho těla se hromadí tuk, je možné docela dobře určit, která z příčin stojí za naším přibýváním na váze a díky tomu lze také zjistit, co udělat, abychom se nadbytečných kil zbavili.

Trup, paže a krk

Pokud nabíráte tuk na výše zmíněných místech, trpíte tím nejběžnějším typem obezity, který souvisí se životním stylem a složením jídelníčku. Nadměrná konzumace sacharidů a nezdravých tuků ve spojení s nedostatkem fyzické aktivity se projevuje právě usazováním tuku v těchto partiích. Jediné, co musíte udělat, abyste se kil zbavili, je omezit příjem sacharidů a každý den se alespoň půl hodiny intenzivně hýbat.

Břicho a pas

Pakliže se vám hromadí tuk v oblasti břicha a beder, pak vězte, že na vině je stres, úzkosti nebo deprese. Lidé, kteří těmito chorobami trpí, často mají sklony „zajídat“ smutek a to se podepisuje i na postavě. Léčba je jasná – zbavte se stresu, naučte se odpočívat a zapracujte na svém sebeovládání, abyste přestali využívat jídlo coby lék na své potíže.

Hýždě a stehna

V tomto případě je na vině lepek, případně se tento typ obezity objevuje u žen během menopauzy či jiných hormonálních změnách. Je vhodné se vyhnout dlouhodobému sezení, cigaretám a alkoholu a zaměřit se na cvičení příslušných partií.

Vypouklé břicho

Zde se jedná o pomalý metabolismus, který způsobuje pocit, že máte v břiše nafouknutý balónek. Nejvíce ohroženi jsou lidé, kteří konzumují příliš mnoho alkoholu nebo ti, kteří trpí dýchacími obtížemi. Vhodné je vzdát se pití a zařadit na svůj jídelníček ovoce a zeleninu.

Nohy

Silné nohy mívají svůj původ v genetice, ale mohou se objevit také u těhotných žen, které jsou náchylné k otokům. Pomoci může aktivní životní styl a aktivity, jako je stoupání do schodů či běh.

Břicho a záda

S usazováním tuku v těchto oblastech mají zkušenosti lidé se sedavým zaměstnáním, kdy musejí trávit většinu dne v jedné pozici, obvykle v sedě u stolu. Pro zvrácení tohoto stavu se aktivně hýbejte alespoň třikrát do týdne.

Obrázky: Freepik