Nezvyklé důsledky menopauzy, které by zprvu žádnou ženu ani nenapadly

Návaly horka, pár kil navíc a bezesné noci, to vše jsou velice nepříjemné příznaky u žen procházejících menopauzou. Produkce hormonů se výrazně mění a tělo se tak nachází v nerovnováze. To může mít důsledky, které by nás zprvu ani nenapadly.

Alergické příznaky

Už roky máte v domácnosti kočku nebo si pochutnáváte na jahodách, ale najednou vám nic z toho nedělá dobře. Zarudlé oči, kýchání, rýma, je velice pravděpodobné, že se u vás vyvinula citlivost během menopauzy, kterou jste dříve nepocítili. Hormonální výkyvy mohou náhle zvýšit hladinu histaminu ve vašem těle, což může způsobit příznaky alergie. Pokud jste alergií trpěla již dříve, stav se může v období menopauzy zhoršit.

Problémy s hlasem

Věřte nebo ne, je to tak. Kvůli menopauze budou vaše hlasivky méně pružné. Patrné je to především u lidí, kteří zpívají. Hůře dosahují vysokých tónů než dříve, protože se hlasivky dříve unaví a hlas má tendenci se prohlubovat.

Vůně

Dříve jste milovali vůni levandule a teď ji nemůžete ani vystát? Výkyvy hormonů mohou vést ke změnám vnímání pachů a vůní.

Chutě

Stejně jako čich ovlivňuje menopauza i vaše chuťové buňky. Budete si připadat jako v období těhotenství, vaše chutě se změní a co jste dříve milovala, teď nemůžete ani cítit. Mimo jiné to může být způsobeno i snížením produkce slin, čímž se příchutě mohou projevovat jinak než dříve.

Slabý močový měchýř

Během menopauzy existuje větší šance na rozvoj infekcí močových cest. Hraje významnou roli při inkontinenci a dalších problémech související s močovým měchýřem. Kromě menopauzy má vliv také váš věk. Stárnutím totiž svaly ochabují a ztrácejí svou sílu.

Obrázky: Freepik