Přínosy houbové kávy na lidský organismus

Už jste někdy slyšeli o houbové kávě? Pokud ne, tak byste si jí rozhodně měli najít a vyzkoušet. Nemusí to znít zvlášť chutně, ale tento produkt nabízí docela úžasné zdravotní výhody. Nebojte se, houbová káva vůbec nechutná jako houby. Jedná se o kávu vyrobenou z výtažků léčivých hub. Vše, co potřebujete, je prášek z extraktu hub a šálek horké vody. Mezi výhody zdravých hub patří:

  • Schopnost posílit imunitní systém
  • Snížit oxidační stres
  • Pomáhají v boji proti rakovině.

Největší přínosy pro zdraví

Jedním z největších pozitiv, které zaujme prakticky každého, je zaručeně jejich schopnost bojovat proti rakovině. Studie z roku 2015 zjistila, že houba chaga, která se běžně používá při výrobě houbové kávy, vykazuje protirakovinné vlastnosti na buněčných liniích rakoviny tlustého střeva a konečníku. Chcete-li konzumovat suroviny bojující proti rakovině, ranní šálek houbové kávy by ve vašem jídelníčku rozhodně neměl chybět.

Už žádný stres

Stejně jako zelený čaj, i houbová káva obsahuje velké množství antioxidantů, které bojují proti volným radikálům, které poškozují buňky. Snížením oxidačního stresu může houbová káva pomoci chránit tělo před chronickými chorobami, jako je rakovina, ale také cukrovka, srdeční choroby nebo Parkinsonova choroba. Stejně tak se ale mohou zlepšit i vaše oční problémy, a to včetně šedého zákalu. Díky antioxidantům se také zpomalí stárnutí a pomohou vás ochránit před nemocemi.

Káva vs. houbová káva

Ptáte se, jaký je rozdíl mezi houbovou a běžnou kávou? Klasická káva nenabízí stejné zdravotní výhody. Houbová káva také zlepšuje náladu a soustředění bez zhoršení podmínek, jako je úzkost a nespavost, ke kterým může u běžné kávy dojít. Pokud ráno potřebujete kofein, můžete si vybrat šálek kávy, který může zlepšit trávení, zlepšit zdraví jater a chránit vaše tělo před rakovinou a zároveň vám dodá energii!

Obrázky: Pixabay