Přírodní detox podpaží. Zbaví vás toxinů a pomůže od zápachu i pocení

Představa detoxu může znít buď velmi přitažlivě, nebo docela drsně (nebo jako kombinace obojího). Ať už detoxikujete své tělo, póry na obličeji nebo podpaží, hlavním cílem je zbavit tělo toxinů – tedy nežádoucích polutantů, bakterií a dalších nánosů, abyste se cítili zdravěji a svěžeji. V poslední době se objevilo hned několik tipů na detoxikaci podpaží. Ta může spočívat například v přechodu na přírodnější formu deodorantu, ale také v použití speciální detoxikační masky, která má zabraňovat vzniku nepříjemného zápachu a uvolňovat póry.

Detox podpaží

Antiperspiranty na bázi hliníku zabraňují pocení, zatímco přírodní, tedy ty bez hliníku, jednoduše pomáhají vyrovnat tělesný pach. Právě tyto druhy antiperspirantů získaly špatnou pověst – pokud se nepotíte, nemohou se toxiny dostávat z těla ven. Je však potřeba poznamenat, že neexistují žádné vědecké důkazy, že by tyto deodoranty způsobovaly vážné zdravotní problémy. Navíc je mnozí musí používat prostě proto, že na ně přírodní produkty jednoduše nefungují.

Postup

Pokud máte zájem vyzkoušet si tuto praxi sami, jednoduše si připravte směs jílu a trochy vody. Tuto směs naneste v tenké vrstvě do podpaží a nechte zaschnout 10 až 20 minut. Poté důkladně umyjte oblast ve sprše a v případě potřeby opakujte po několika dnech. Můžete v následujících dnech sledovat, že zápach v podpaží bude menší i přesto, že se budete potit.

Proti zápachu

Detox podpaží má zaručenou účinnost proti zápachu, protože mimo jiné likviduje také bakterie, které zápach způsobují. Detox podpaží přichází na pomoc, protože vás povzbuzuje, abyste strávili trochu více času ve sprše, což zase čistí pokožku a odstraňuje páchnoucí bakterie a špínu. Můžete to také udělat staromódním způsobem s mýdlem a vodou nebo s pemzou nebo lufou. Existuje také psychologický přínos péče o sebe sama. Ať už si na obličej nebo podpaží nanášíte masku, rituál péče o sebe není nikdy špatná věc a podpoří vaše pozitivní vnímání svého těla.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bustle.com