Psychologický test: Co je ukryto hluboko ve vašem nitru aneb Odhalte temné stránky vaší mysli

Většina osobnostních a psychologických testů stojí na jasně daných základech, které vycházejí z psychologie osobnosti. První psychologické testy používal známý neurolog a psycholog Sigmund Freud. Testy se proto používají nejen pro zábavu, ale také při přijímacích pohovorech do zaměstnání, potížích ve škole nebo v pedagogických poradnách ohledně budoucího zaměstnání.

Obrázkové testy osobnosti jsou jednoduché

Zatímco Sigmund Freud používal komplexní psychologické testy pro určení osobnosti i psychických obtíží, dnes se používají zjednodušené obrázkové testy, které jsou snadné na vyhodnocení. Stačí se totiž zadívat na obrázek a odpovědět, co vidíte jako první. Z toho důvodu se používají v zaměstnání nebo ve školách. Pomocí těchto testů lze snadno rozdělit zaměstnance nebo studenty, poodkrýt jejich skryté vlohy, osobnostní rysy, ale také temné stránky, které mají následně vliv na fungování týmu nebo skupiny. Právě jako dnešní test, který odhaluje to, co běžně lidi před ostatními skrývají.

Co je skryto ve vašem nitru?

Obrázkové testy mohou být zajímavé pro každého, protože odhalují to, co někdy sám dotyčný netuší nebo si nechce přiznat. Co je na tomto obrázku? První věc, kterou uvidíte, odhaluje vaše tajemství, které skrýváte nebo nechcete přiznat. Můžete se dozvědět více o sobě sama, stačí se podívat na obrázek a odpovědět, co vidíte jako první?

Mimino

Máte příliš práce a jste opravdu převelice vytížení, ale má to stinnou stránku, že se nedostatečně věnujete sami sobě a svému zdravotnímu stavu. Ani v případě, že se o vás někdo chce postarat, snažíte se svou zranitelnost skrývat a děláte, že pomoc vůbec nepotřebujete.

Stromy 

Je vám vrozená velkorysost a velká otevřenost. Jenže ve vás někdy pěkně vře krev, navenek se ale snažíte zůstat v klidu, to se však vždy projeví jinak. Umíte si užívat, ale jen pokud je to podle vašich pravidel, což může leckomu vadit.

Pár 

Milujete rodinu, přátele a jsou pro vás důležité pocity sdílené s partnerem. Jenže právě kvůli tomu se chováte majetnicky, dokonce do té míry, že se vám ostatní snaží uniknout. Každý se totiž touží svobodně nadechnout, proto si užívejte svých lásek naplno, ale zkuste potlačit v sobě majetnickou a žárlivou stránku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Jenny.gr