Přírodní léky na zmírnění příznaků spojených s artritidou

Artritida je velmi časté onemocnění s více než 100 různých typů a souvisejících stavům. Ve světě trpí artritidou asi 17 % populace. Jaké přírodní léky použít, abyste zmírnili její příznaky?

Artritida způsobuje bolest kloubů

Lidé, kteří jí trpí, mají často tendenci bolest zklidnit pomocí protizánětlivých léků. Ty ale mají vedlejší účinky a nejsou vhodné zvlášť z dlouhodobého hlediska. Můžete ale využít přírodní léky, díky kterým se vašemu tělu uleví, a navíc nebudete zasahovat do životního prostředí a ušetříte pár korun.

Artritida nastává, když se velmi opotřebovává chrupavka kloubů. Charakteristická je bolest kloubů, vazů a kostí. Úlohou těchto částí těla je umožnit pravidelný pohyb a zmírňovat otřesy. Bolest kloubů se ukáže, když se probudíte nebo dlouho odpočíváte. Můžete ji cítit také po pohybu. Onemocnění může způsobit otoky a zarudnutí kloubů.

Je léčena úlevovými nebo symptomatickými léky, ale mohou mít spoustu nežádoucích účinků. Alternativní medicína je dokonalá, umožňuje mít stejné vlastnosti jako léky z lékárny. Aby byla léčba účinná, je nutné přijmout určitá opatření.

Udržujte zdravý životní styl a dopřejte si odpočinek

Denně byste se měli pohybovat nebo sportovat a hlavně si udržovat správnou váhu, abyste předešli namáhání kloubů. Pravidelně si dopřejte masáže nebo relaxační terapie, které jsou vhodné jako pro tělo, tak pro mysl. Užívat můžete také určité bylinky, ze kterých si udělejte čaj, který můžete po 2-3 hrnkách denně po dobu 3 měsíců.

Bylina sarsaparilla je vynikají prostředek v boji proti artritidě. Má diuretické vlastnosti a je plná saponinu a pomáhá také při léčbě revmatismu nebo osteoartrózy. U této byliny konzumujte pouze listy a kořeny, které mají terapeutické vlastnosti. Plody jsou jedovaté! Zelený čaj je tradiční nápoj v mnoha zemích. Je bohatý na antioxidanty a flavonoidy a pomáhá bojovat proti zánětu, který artritida způsobuje.

Využít můžete přesličku nebo kurkumu

Kurkuma má protirakovinné a antidepresivní vlastnosti. Je také protizánětlivá, což je její hlavní vlastnost. Přidat ji můžete jako koření do různých pokrmů nebo si z nich udělat infuzi. Pamatujte na to, že kurkuma barví potraviny žlutou barvou. Do kurkumy vždy přidejte špetku kajenského pepře, který zvýší její účinek. Nekonzumujte kurkumu samotnou, ale vždy si ji přidejte do oleje – kokosového nebo olivového – aby vám koření lépe vklouzlo do těla.

Přeslička má diuretické vlastnosti, kterými bojuje proti přebytečné tekutině způsobené zánětem. Díky vysokému obsahu draslíku a hořčíku se hodí do zdravého životního stylu. Není ale určena těhotným ženám ani lidem, kteří mají problémy s ledvinami nebo srdcem.

Všechny tyto bylinky by měly být kombinovány s vyváženou stranou a pravidelnou fyzickou aktivitou. Nepřejídejte se potravinami, které nejsou pro tělo vhodné, vynechte sladkosti, sladké nápoje nebo nezdravé tuky a další cukry. Rovněž nejsou vhodná průmyslově upravovaná jídla.

Pokud nefungují bylinky, musí nastoupit léky

S léčbou onemocnění by se mělo začít hned od prvních příznaků. Včasná léčba může ovlivnit následující týdny a také zastavit případnou invaliditu. Léky většinou zmírní nebo utlumí příznaky onemocnění. Patří sem analgetika, která tlumí bolest, steroidy, které zmírňují zánět, poté protizánětlivé léky nebo biologické léky, které jsou dostupné v injekcích i tabletách. Působí přímo na imunitní systém jedince.

Pokud je artritida v pokročilém stupni, používá se chirurgická léčba. Klouby se nahrazují umělými implantáty. Jestli jste na onemocnění přišli včas, je možné zahájit léčbu pomocí lázní. V teplých procedurách by mohlo dojít k prohloubení zánětu, proto je nutné o této možnosti promluvit nejdříve s lékařem.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Medicinenet.com