Přírodní péče o suchou a hrubou pleť – základem jsou změkčovadla a zvlhčovadla

Suchá pokožka se začíná objevovat ve chvíli, kdy naše kůže ztrácí vlhkost rychleji, než ji stačíme opět doplnit. To vede k zarudlé a svědivé pokožce, která je na dotek hrubá a působí starší než ve skutečnosti je. Klíčovými složkami k udržení hydratované pleti jsou zvlhčovadla a změkčovadla, jež udržují pokožku hydratovanou, hladkou a jemnou. Toužíte-li po oživení suché pokožky prostřednictvím domácích prostředků, níže jsou uvedené některé přírodní složky, které vám k vašemu cíli pomohou snadno a bez přidaných chemikálií.

Arganový olej

Arganový olej, lisovaný z jader stromu Argania spinosa, se skládá z 99% ze zdravých tuků s vysokým obsahem antioxidantů. Působí jako zázračné změkčovadlo, hydratuje a vyživuje pokožku a je užitečný i po zdravotní stránce – působí preventivně před vznikem zánětu, pomáhá odstranit infekce, urychluje hojení ran, chrání před poškozením od slunce a působí proti stárnutí. Používejte pouze čistý organický arganový olej, lisovaný za studena.

Kokosový olej

Lisovaný z bílého „masa“ kokosových ořechů, je pro pleť vynikajícím tonikem, i když trpíte akné. Je obohacen o vysoké množství mastných kyselin, které očišťují pokožku od bakterií, zklidňují zánět a zvlhčují pleť. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, používejte pouze organický, panenský, nerafinovaný kokosový olej.

Med

Med je unikátním složením cukrů, bílkovin, aminokyselin, vitamínů, minerálů a antioxidantů. Již po staletí se používá k ošetření a rychlejšímu hojení ran a je skvělým balzámem pro suchou pokožku. Jeho zvlhčující vlastnosti odvádějí vodu ze vzduchu a zachycují ji do pokožky.

Slunečnicový olej

Ano, i „obyčejný“ slunečnicový olej vám může pomoci při problémech se suchou pokožkou. Semena slunečnice jsou bohatá na esenciální mastné kyseliny a jsou vynikajícím zdrojem vitamínů E a B. Slunečnicový olej tedy přirozeně hydratuje povrch pokožky, regeneruje kožní buňky, bojuje s poškozením volnými radikály, urychluje hojení a omezuje výskyt jizev.

Růžová voda

Často se používá jako pleťové tonikum k vyčištění pokožky a stažení pórů. Skládá se z řady antioxidantů, působí proti stárnutí, vyrovnává pH pleti a změkčuje pokožku. Má protizánětlivé účinky a tím napomáhá hojení, snižuje otoky a zarudnutí a podráždění suché pokožky.

Jak se o svou pleť staráte vy? Máte některé své osvědčené domácí prostředky pro suchou pleť? Podělte se s námi o vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: naturallivingideas.com