Výrobky, které běžně používáme každý den a neuvědomujeme si, že na nás skrze ně může číhat rakovina

V současné době snad není den, aby na nás ze všech stran neútočily neustálá varování před rakovinou. Jak to tak vypadá, všechno vede nebo může vést ke vzniku rakoviny a mnoho potravin, které konzumujeme, a výrobky, jež používáme, obsahují karcinogeny nebo látky, které by mohly být rakovinné. Dnes tomu nebude jinak! Varování před tímto zrádným onemocněním totiž není nikdy dost. Nebude se sice jednat o potraviny, ale o produkty, které používáme každý den a nikdy by nás nenapadlo, že mohou v jistém měřítku obsahovat karcinogenní složky.

Plastové láhve

Plastové nádoby obsahují karcinogen zvaný bisfenol A, který by mohl proniknout do vašeho jídla nebo nápoje a tím se dostat i do vašeho těla. Bisfenol A je spojen s celou řadou nepříznivých účinků na naše zdraví, včetně negativního vlivu na vývoj mozku, chování a prostaty.

Běžné osvěžovače vzduchu

Osvěžovače vzduchu, nebo alespoň většina z nich, obsahuje formaldehyd, jenž je spojen s rakovinou nosu a krku.

Běžné make-upy

Některé make-upy obsahují dvě známé karcinogenní složky –  BHA a mastek. Kromě toho jsou jejich součástí také jiné nekarcinogenní, ale stále toxické látky, jako je lanolin, jenž je často infikován karcinogenními pesticidy.

Určité zubní pasty

Některé zubní pasty obsahují brilantní modř, karcinogenní barvivo. Vždy je tedy velmi důležité, abyste zkontrolovali složení zubní pasty, zdali se v ní nevyskytuje tato toxická látka.

Výrobky na barvení vlasů

Spousta produktů, určených na barvení vlasů, obsahuje řadu známých karcinogenů, jakož i další toxické složky.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com