Přírodní prostředky na odlupující se kůži z rukou. Zbaví vás svědění i šupinaté pokožky

Spousta z nás trpí odlupováním suché kůže na rukou. Toto onemocnění způsobuje podráždění a především nepříjemné svědění, které je zrovna na rukou zvláště bolestivé. Pokud jste citliví na používání různých krémů z obchodů, jež jsou plné chemických přísad, zkuste přírodní metody, které vám pomohou problém vyřešit šetrným způsobem.

Jak funguje peeling kůže

Epidermální exfoliace je v dermatologii termín pro označení odlupující se kůže, respektive pro ztrátu povrchových vrstev pokožky. Kůže se odlupuje a zanechává po sobě lupy, malé kousky kůže. Jejich tvar i velikost se mohou lišit. I když existuje mnoho faktorů, proč se tak děje, nejčastějšími příčinami je suchá kůže, ekzém, lupénka, chladné a suché počasí, časté mytí rukou, používání chemikálií, léky, alergie, popáleniny a tak dále. Kůže na rukou se také může loupat kvůli určitým typům plísňových infekcí a z nedostatku vitamínů. Zde jsou tři nejlepší přírodní prostředky, jak skoncovat s odlupující se suchou kůží.

 

Aloe vera je vždycky jednička

Aloe vera je mimořádně účinný přírodní prostředek pro léčbu odlupující se pokožky. Tato rostlina hydratuje a vyživuje pokožku, čímž pomáhá efektivně léčit tento problém. Kromě toho eliminuje svědění, podráždění a zánět.

Smíchejte trochu oleje s vitamínem E a se 2 lžícemi čerstvého gelu z aloe vera. Aplikujte na postiženou oblast, nechte uschnout a poté umyjte vlažnou vodou. Opakujte až 3x denně po dobu alespoň 1 týdne.

Jogurt zklidňuje pokožku

Jogurt je skvělou kůrou, jak zklidnit pokožku a zároveň snížit svědění a další známky šupinatění. Je bohatý na stopové prvky, minerály, kyseliny a enzymy, které urychlují hojení. Zároveň je vynikajícím zvlhčovačem, protože se umí vstřebávat hluboko do pokožky.

Smíchejte 2 lžíce medu se 2 lžícemi jogurtu a naneste na ruce. Opět nechte přirozeně zaschnout a smyjte vlažnou vodou. Opakujte 2x týdně, dokud se stav pokožky nezlepší.

Kokosový olej nesmí chybět

Zdravotní přínosy kokosového oleje jsou všeobecně známé. Je velice prospěšný při léčbě kožních onemocnění mimo jiné. Je to jeden z nejlepších přírodních prostředků na ošetření odlupující se pokožky. Ve skutečnosti je bohatý na mastné kyseliny, které vyživují a hydratují pokožku. Také obsahuje množství antioxidantů, které zmírňují podráždění a svědění pokožky.

Zahřejte trochu panenského kokosového oleje a aplikujte na ruce. Promasírujte a nechte vstřebat. Opakujte až 3x denně, dokud nebudete mít hladké ruce.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Astucesnaturelles.net