Přírodní způsoby, které vám pomohou zbavit se strií

Strie jsou podkožní praskliny, které vznikají při silném napínání kůže při náhlém a velkém zvětšování objemu těla. Nejčastěji se to děje ženám během těhotenství, ale také při nadměrném růstu svalů vlivem posilování a užívání anabolických preparátů či prostě jen při rychlém nárůstu tělesné tukové tkáně. Pokud prudký nárůst hmoty následně vystřídá její opětovné prudké snížení, jako například po porodu nebo při rychlém zhubnutí, nemá pokožka dost času, aby se přizpůsobila a prasklinky jsou pak ještě viditelnější.

Strie jsou nejprve červené, poté zesvětlají a časem zešednou. Zásadní je přitom začít s jejich ošetřením včas, protože čím delší doba od jejich vzniku uplyne, tím menší šance, že se vám je podaří odstranit.

Je proto vhodné co nejdříve začít využívat některý ze způsobů regenerace své kůže. Na trhu je dostupná celá řada komerčních krémů a jiných produktů, případně můžete využít také mocnou sílu přírody, která často pomůže lépe, než všechny krémy z továren světa.

Cukrový peeling

Cukr disponuje schopností odstraňovat svrchní vrstvu odumřelých buněk z povrchu kůže, čímž podporuje a zrychluje proces její obnovy. Stačí smíchat lžíci cukru s pár kapkami citronové šťávy a trochou mandlového oleje a přípravek vtírat do postižených míst. Nakonec pokožku opláchněte studenou vodou a osušte. Opakujte každý den pro dosažení viditelných výsledků, které se dostaví zhruba v horizontu jednoho měsíce.

Aloe

Gel z této rostliny je velmi účinným hojivým prostředkem, který mimo jiné snižuje viditelnost strií a podporuje jejich hojení. Odřízněte kousek gelu z listu rostliny aloe a potírejte jimi kůži na postižených místech. Nechejte několik minut působit a pak jen opláchněte vlažnou vodou.

Můžete připravit i léčivou pastu z gelu z aloe a pěti tobolek vitaminu A a vitaminu E. Tu pak pravidelně každý den aplikujte na strie a nechte ji zaschnout a působit asi 10 minut.

Šťáva z brambor

Brambory obsahují spoustu vitaminů a minerálů, které přispívají k regeneraci kožních buněk. Díky tomu se velmi dobře hodí také pro ošetření strií. Stačí odříznout kousek syrové brambory a šťávou asi 5 minut potírat postižená místa. Když šťáva uschne, umyjte ji teplou vodou.

Olivový nebo ricinový olej

Oba druhy olejů jsou velmi hodnotnými preparáty pro ošetření pleti. Obsahují spoustu minerálů a také vitamin E, který podporuje tvorbu kolagenu a hojení kůže. Pro jejich aplikaci stačí olej mírně zahřát a potírat jím přímo linii strie. Můžeme také masírovat pokožku olejem nakapaným na kusu látky. Olej pak z pokožky neoplachujte, je velmi účinný při zvlhčování a výživě pokožky.

Obrázky: Freepik