Inteligence je přitažlivá aneb Jak i bez brýlí vyzařovat moudrost

Brýle jsou zažitým předpokladem moudrosti, ovšem pravda to být nemusí. V dnešní době pouze brýle nestačí, dost často jsou spíše módním doplňkem než zdravotní pomůckou a známkou vysokého IQ. Proto je potřeba vyzařovat svou moudrost jinak. Říká se, že v dnešní době je velice těžké najít inteligentní ženu. My si myslíme, že to není pravda, jen je potřeba se pečlivě dívat a umět v ženě dobře číst.

Neposkytuje nevyžádané rady

Moudrá žena je taktní, její rady rozhodně stojí za to, ale musíte si o ně říct. Inteligentní ženy si toho na lidech hodně všímají, rozumějí jejich problémům a často vidí přesná a účinná řešení, ovšem s jejich sdílením nijak nespěchají. S největší pravděpodobností, pokud ji požádáte o radu, dostanete ji, ale ne jako doporučení jednat, ale ve formě chytré otázky, na kterou si budete muset odpovědět sami.

Ví, jak šetřit energii

Inteligentní žena neztrácí svou energii hádkami, konflikty, obviněními a jinými negativním věcmi. Nehádá se s těmi, kdo s ní nesouhlasí, jednoduše jasně identifikuje svou pozici a jedná podle vlastních uvážení. Taková žena příliš nemluví, zná hodnotu svých emocí, neztrácí energii zbytečnou prací a lidmi.

Vidí skryté emoce

Moudrá žena chápe, proč lidé zažívají určité pocity a podle toho s nimi zachází. Nespěchá, aby uklidnila pláč, protože chápe bolest člověka a oceňuje vnitřní prostor ostatních, aniž by do něj zasahovala. I když nepromluví ani slovo a zůstává v tichosti, přesto zmírňuje utrpení druhých a zlepšuje jejich pohodu.

Monitoruje zdraví

Úzce to souvisí s tím, jak si chytrá žena šetří energii. Jsou pro ni důležité její vlastní pocity, neopouští je. Cítí bolest nebo nepohodlí ať už fyzické nebo psychické a začíná více poslouchat samu sebe a věnovat více pozornosti svému tělu i psychice. Tento přístup jí umožňuje zůstat zdravá.

Umí šetřit peníze

Váží si zdrojů svých i ostatních, neutrácí vše, co má. Umí nakupovat s radostí, ale ne impulzivně.

Obrázky: Freepik