Toto jsou příznaky signalizující ucpané tepny, nepodceňte je a navštivte včas lékáře

Tepny uvnitř těla jsou základem pro naše zdraví. Pokud systém arteriálních cév nefunguje tak, jak by měl, naše orgány nedostanou potřebné množství krve, aby správně pracovaly. Když někdo prodělá infarkt, je to pravděpodobně z toho důvodu, že jsou jeho tepny ucpané, většinou způsobené nezdravým životním stylem. Ucpané tepny také mohou způsobit mrtvici a některá kardiovaskulární onemocnění. Odhadnout, zdali jsou naše tepny ucpané či nikoliv, může být obtížné, ovšem existují některé příznaky, které můžeme zpozorovat a následně zvážit lékařskou pomoc, než se problém stane horším.

Bolest nohou

Onemocnění periferní arterie znamená nárůst cholesterolu nebo plaku, který se usadil v končetinách. Zaznamenáte bolest nebo nepříjemné pocity v nohou, což může také omezit schopnost chůze. Ve velmi extrémních případech může dojít ke ztrátě končetiny, pokud ihned nevyhledáte lékařskou pomoc. Prevence spočívá v omezení stresu, lepším spánku a pocitu štěstí bez drog či jiných doplňků.

Erektilní dysfunkce

Ucpané tepny vedou k omezení toku krve, což může mít za následek, že muži s erektilní dysfunkcí mohou začít mít mnohem větší obavy. Aby bylo možné dosáhnout erekce a udržet ji, tělo musí být schopné umožnit do této oblasti volný průtok krve. Pokud trpíte erektilní dysfunkcí a netušíte proč, je dobré vyhledat odbornou pomoc.

Bolest ve spodní části zad

Tepny umístěné v dolní části zad jsou jedny z prvních, které v sobě shromažďují plak. V takovém případě bolest dolní části zad může být první příznak ucpaných tepen, které vaše tělo zažije. Je to způsobeno nedostatkem krve v discích, které tvoří polštářky mezi vašimi obratli.

Bolest lýtek

Zde se jedná o jiný případ než u prvního bodu bolesti nohou. Bolest lýtek je důsledkem arteriosklerózy, tedy hrubších nebo tužších arteriálních stěn, které blokují průtok krve do nohou. Pokud se vám v těle něco takového stane, extrémně časté bolesti lýtek jsou běžné a jedná se o stav známý jako klaudikace. Lidé, kteří kouří, jsou vystaveni většímu riziku výskytu arteriosklerózy a následné klaudikace.

Jak se vám dnešní článek líbil? Nezapomeňte jej sdílet se svými přáteli, aby se i oni mohli vyvarovat onemocnění ucpaných tepen.

zdroj: www.higherperspectives.com