Pro partnera a vztah rádi uděláme téměř nemožné, i to ale musí mít své hranice

Ať už to od vás partner vyžaduje nebo nikoliv, řada lidí má tendenci se druhému člověku přizpůsobovat a zapomínat tak trochu i na sebe. Aby váš vztah zůstal zdravý, doporučují odborníci šest důležitých sfér, které byste si měli chránit a nedat si do nich jednostranně zasahovat. Jen tak zůstane váš vztah vyrovnaný a poskytne vám potřebný prostor.

Vaše rodina a přátelé

Je smutné a stává se to častěji, než byste si mysleli, že nový partnerský vztah znamená narušení dosavadních dobrých vztahů s příslušníky rodiny a  přáteli. Pokud má váš partner tendence pomlouvat vaše blízké, podporovat konflikty nebo vás od drahých osob izolovat, je to výrazem jeho velké sobeckosti, protože nechce akceptovat, že jsou pro vás důležití i jiní lidé. Vždy je lepší najít takového člověka, který chápe, že jsou pro druhého důležité i jiné sociální vazby. Ideální partner takové vazby má a záleží mu na nich.

Vaše potřeba se smát

Jestli vám můžeme něco doporučit, tak si najděte partnera, se kterým se budete moci od srdce zasmát. Zní to jednoduše a možná se zdá, že to není až tak důležité, ale opak je pravdou. Je skvělé být ve vztahu sám sebou,  společně se smát a dělat třeba bláznivé věci, které vás vrátí do dětství. Prostě si společně užívejte legraci a smějte se.

Vaše svoboda

Základem zdravého vztahu je přirzená tolerance, ale především respekt jeden k druhému. To na jednu stranu znamená, že člověk by neměl bez ohledu na druhého trávit většinu času s jinými lidmi a podobně, ale na stranu druhou také to, že partner by nás neměl omezovat a stanovovat pravidla. Je to o vzájemné shodě a především o rovné komunikaci. Pokud máte pocit, že se partner snaží váš život ať už nenápadně nebo napřímo ovládat a diktovat vám, co je správné a co ne, je lepší poohlédnout se po jiném partnerovi, který nemá potřebu druhým člověkem manipulovat.

Vaše sny

Lidé jsou samozřejmě rozdílní a váš partner nemusí vašim snům vždy rozumět a sdílet je s vámi. Pokud má své pochybnosti nebo výhrady, měl by o nich s vámi hovořit s respektem a bez nátlaku a posměchu. Nikdo totiž nemůže dopředu vědět, jak je pro vás nějaký cíl důležitý, i když tak na první pohled nepůsobí. Vždy se tedy snažte mít vedle sebe někoho, kdo vás podrží a podpoří, než aby vás srážel na kolena.

Vaše štěstí

Jen málokdo by asi na začátku vztahu nedoufal, že díky spojení s partnerem bude jeho život šťastnější. Nikdy na tuto základní premisu nezapomínejte a dávejte pozor, jestli má váš partner vaše štěstí také na paměti. Stává se totiž bohužel dost často, že lidé, kteří by nám měli být nejbližší, naopak nedoceňují naše úspěchy, podkopávají naši sebedůvěru a svými komentáři znehodnocují naše sny. Pokud zjistíte, že i vy jste v takové situaci, zvažte, zda není lepší být nějakou dobu sami a případně si po takové zkušenosti hledat lepšího partnera. Takového, pro kterého vaše štěstí bude i jeho štěstím.

Váš vnitřní mír

Partner by měl být takový, aby zbytečně nezvyšoval váš stres, ale naopak by vás měl umět uvolnit a uklidnit. Ideální je, když se mu podaří vykouzlit na vašich rtech úsměv i tehdy, když na to vůbec nemáte náladu. Dokazuje tak totiž, že mu záleží na vás i na vaší duši. Pro váš život nikdy nebude prospěšné a zdravé mít vedle sebe člověka, který do vašeho vztahu vnáší jen negativní energii a narušuje váš klid.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Powerofpositivity.com