Problémy s erekcí mohou mít různé příčiny. Jak je řešit?

U mužů je typické, že vy vyšším věku se mohou objevit problémy s erekcí. Z fyziologického hlediska jsou zde příčiny nejčastěji právě z důvodu stárnutí, kdy naše cévy již nejsou tak pružné a přibývající zdravotní komplikace mohou způsobit nedostatečné prokrvení topořivých tělísek penisu. Potíže se ale mohou objevovat také u mladších mužů, kdy je to dáno nejčastěji různým dlouhodobým stresem, nezdravým způsobem života či nadměrným užíváním alkoholu či kouřením.

Jak si poradit s erektilní dysfunkcí?

Odborně se tento problém nazývá erektilní dysfunkce, přičemž je vždy potřeba jej začít aktivně řešit. Čím dříve dorazíte k lékaři, tím lépe pro vás a pro případné zdárné vyřešení celého problému. Lékař zpravidla naordinuje konvenční léčbu, která může mít určité vedlejší účinky, s čímž je potřeba počítat. Na druhou stranu existují tabletky na erekci, které mohou být použity jako podpůrná léčba a jsou zcela na přírodní bázi. Cokoliv je ale vždy vhodné prokonzultovat s lékařem. Pokud si koupíte nějaké preparáty na podporu erekce, tak vždy kupujte pouze volně prodejné přírodní produkty. Nejčastěji v takových produktech najdete výtažky z rostlin jako jsou: 

  • Tribulus terrestris
  • Ženšen pravý
  • Maca

Vždy je každopádně primární klasická léčba, které byste se měli držet na doporučení lékaře. Preparáty na přírodní bázi často dokáží ale pozvednout libido a chuť na sex. Často tak mohou vyřešit problém zejména mladším mužům, kteří nemají potíže fyziologického charakteru, ale spíše na psychickém základu.

Pozor na oblečení

Potíže tohoto typu ale nejsou pouze o stárnutí organismu nebo o stresu či životosprávě. Někdy to může být způsobeno i poměrně nenápadným důvodem, jako je třeba obliba nošení těsnějšího oblečení. Proto například zvolte džíny, které jsou pohodlné a zbytečně vás neobepínají. Pozor si dejte také na vhodný výběr spodního prádla.

Zdroj obrázku:
Tero Vesalainen / Shutterstock.com