Jak vybrat či vyrobit dítěti ten nejlepší kostým na karneval?

Stejně jako dospělí si občas nenechají ujít party v karnevalovém stylu s maskami, ještě oblíbenější je to u dětí. Převleky a kostýmy doslova milují. Často je potřebují pro karnevaly a školní besídky v mateřských školách, které se pravidelně konají a kde děti mají nacvičeny nějaký program pro rodiče. Pokud právě řešíte, že musí být vaše dítě na takovou akci připraveno, určitě se vám budou hodit kostýmy pro děti, které si můžete také částečně upravit podle vlastních představ.

Vybíráme vhodný kostým

Pokud se na to cítíte, můžete si samozřejmě vyrobit kostým zcela bez cizí pomoci, jednoduše s využitím nejrůznějších materiálů. Můžete ale sehnat také dětské kostýmy na internetu, které jsou samy o sobě v roztomilém provedení a zakoupíte kostýmy z kvalitních materiálů, které vydrží opakované použití. Zejména pokud tedy nemáte právě čas a školní besídka nebo karneval je na spadnutí, je to velmi výrazná pomoc. Takové kostýmy přitom nejsou drahé a vyznačují se: 

  • Pestrými barvami
  • Svítícími prvky a zvuky

Toto vše zároveň potěší vaše děti. K těmto kostýmům lze také objednat nejrůznější doplňky, které jsou naprosto ideální pro dětské party či karnevaly, jako jsou girlandy, konfety či frkačky. Naslouchejte také svému dítěti, co by si chtělo na karneval obléci. Klukovi se určitě bude líbit kostým středověkého rytíře či piráta, malé slečny často zase budou milovat kostýmy s andělskými křídly nebo kostým princezny.

Materiál na úpravy

Přestože jste si třeba koupili hotový kostým a nepouštěli jste se do výroby zcela sami, může se vám hodit různý materiál, kterým můžete kostým kreativně dozdobit, případně jej můžete upravit, pokud je to potřeba. Také výběr galanterie je na internetu široký, takže pořídíte vše potřebné. Mohou to být třeba nitě, zipy, gumy a podobně. Samozřejmě v různých barvách a provedeních.

Zdroj obrázku:
paffy / Shutterstock.com