Vychytávky v podobě doplňků a kvalitní servis pro váš vůz

Do každého automobilu se nám hodí doplňky, které nám zjednoduší a zpříjemní jeho užívání. Mohou to být doplňky pro interiér i exteriér vozu, které zkrátka sériově nepořídíte. Prodejny s autodíly vám však jsou schopny nabídnout velmi zajímavá řešení, která možná ocení leckdo z vás. Vůz si také zaslouží pravidelný servis, zejména pokud nám má dobře a dlouho sloužit.

Už se nebudete potýkat s nepořádkem

Nejprve se pojďme podívat na praktický doplněk, který se může hodit opravdu skoro každému. Tento doplněk často najdete pouze na vozech typu SUV, zkrátka typicky na větších automobilech. V řadě případů však nemusí být součástí standardní výbavy, přičemž u velkých aut je poměrně důležitý. Naštěstí si můžete vybrat pohodlné nášlapy a dokoupit je dodatečně. Díky těmto nášlapům nainstalovaným na voze: 

  • Zajistíte pohodlnější nastupování
  • Zlepšíte čistotu v interiéru
  • Zlepšíte design vozu

Především se vám bude do vozu mnohem snadněji nastupovat, zejména pokud se tedy jedná o vozidlo vyšší. Osoby menší postavy se do auta dostanou mnohem jednodušeji bez zbytečného úsilí. Také výrazně můžete zlepšit čistotu v interiéru, což platí zejména pro zimní měsíce a pro sychravá období v roce, kdy nám nášlapy pomohou omezit nepořádek, který si do automobilu zkrátka vždy nějaký přineseme. V neposlední řadě nášlapy dokáží dodat zejména větším vozům takový od pohledu drsnější charakter a atraktivnější design.

Kromě nášlapů určitě zvažte také další ochranné prvky, jako mohou být třeba ochranné potahy na sedačky, případně gumové koberce pod nohy. Hodit se vám mohou také vany do kufru, které zase ochrání kufr při převozu nákladu.

Servis problematické elektroniky

Pokud už vlastníte starší vůz, tak ať už se o něj staráte sebelépe, stejně nakonec musíte do servisu. Často začne být po delší době problémová elektronika, a to bez zjevné příčiny. Typickým příkladem je pokažený imobilizér v autě. Může se to zdát jako drobnost, ale často není tak jednoduché závadu odstranit. Proto je vhodné vždy takové potíže předat profesionálům.

Zdroj obrázku:
Africa Studio / Shutterstock.com